Wydawnictwa

Wybrane programy artystyczne Sceny Piętro Wyżej doczekały się wydania na płytach. Można je nabyć przed każdym koncertem SPW oraz na co dzień w sekretariacie SDK. Oto one:

Piosenki sercem pisaneW 1999 roku narodziły się coroczne spotkania "walentynkowe" w Sali Kameralnej Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie. Od tego czasu raz w roku śpiewa się w SDK o miłości i namiętności: słodko, gorzko, przewrotnie, śmiesznie, smutno i na wszelkie inne sposoby, byle inaczej niż w piosenkach muzyki POP. Występują w SDK artyści niebanalni, literaci piosenki (wśród nich: Mirek Czyżykiewicz, Basia Stępniak-Wilk, Piotr Bukartyk, Andrzej Ozga, Krzysztof Nurkiewicz i inni) traktujący piosenkę, jako środek wyrazu, dialog ze słuchaczem, nie jak towar do sprzedania. W 2006 roku przyszedł również czas, by klimat tych wieczorów utrwalić na płycie CD zatytułowanej:

Piosenki sercem pisane:

szemrany plan warszawySzemrany Plan Warszawy - Nigdy Warszawa nie opowiadała nam w piosence tak dużo o sobie, jak w okresie międzywojennym. To czas zachłyśnięcia się niepodległością, więc wydawać by się mogło, że królować będą wówczas w stolicy pieśni patriotyczne. Owszem, były i takie, lecz Warszawa szybko w piosence zajęła się sobą. Najtężsi tekściarze i kompozytorzy, jak też domorośli artyści uliczni zabrali się za portretowanie miasta poprzez opisywanie samych siebie, swych sąsiadów, historii prawdziwych i zmyślonych, silnie osadzonych Warszawie. Zjawisko to było tak silne, iż można mówić o stylu warszawskiej piosenki międzywojennej. 16 września 2006 odbył się koncert z okacji 70. lecia Muzeum Historycznego Miasta St. Warszawy poświęcony temu właśnie zjawisku. Od tego czasu koncert jest grany do dziś z niesłabnącym powodzeniem.