Spektakle dla dzieci "Do teatru poprzez bajkę"

do teatru przez bajke"Do teatru przez bajkę" to zajęcia popularyzujące sztukę teatru najmłodszej widowni. Adresatem są starsze grupy przedszkolne i pierwsze klasy szkoły podstawowej. Zajęcia połączone z przedstawieniem odbywają się w Piwnicy na Wójtowskiej, chyba najmniejszym teatrzyku w Warszawie. Piwnica jest bardzo przyjaznym miejscem dla najmłodszej widowni z małą szatnią, holem i w pełni wyposażoną małą salą teatralną.

Część pierwsza - zapoznanie młodych widzów z elementami składowymi teatru: światło w teatrze, efekty akustyczne, widownia i scena.

Część druga - warsztaty teatralne: W dwóch grupach dzieci uczestniczą w zabawie w teatr, wykorzystując elementy kostiumu, rekwizyty i wcielając się w wymyślone postacie.

Część trzecia - spektakl "Królewna i kwiat" wykorzystujący różne techniki teatralne: żywy plan, marionetki stolikowe i kukły żyworękie.

Przedstawienie zostało zrealizowane specjalnie do Piwnicy na Wójtowskiej, tak aby mogło być dopełnieniem warsztatów.

Realizatorzy:
Scenariusz - Agnieszka Kutrowska
Scenografia - Urszula Kubicz
Muzyka - Tomasz Bieliński
Aktorzy - Magda Witczak, Grzegorz Szypka
Warsztaty - Grzegorz Szypka, Magdalena Witczak, Ewa Kutrowska.

Dzięki wcześniejszym warsztatom, w których uczymy się o elementach składowych teatru, dzieci nie tylko oglądają spektakl, ale widzą też, jak aktorzy wykorzystali środki teatralne do stworzenia przedstawienia.

Od kwietnia 2014 w repertuarze zajęć mamy również przedstawienie "Calineczka" oparte na motywach bajki Jana Chrystiana Andresena, obok którego dzieci uczestniczą również w warsztatach teatru animacji.

Realizatorzy:
Scenariusz - Andrzej Ozga i Marek Bartkowicz
Muzyka - Tomasz Bajerski
Lalki - Giedre Brazyte (Wilno), Magda Witczak
Aranżacje - Tomasz Bieliński
Aktorzy - Ewa Kutrowska, Grzegorz Szypka
Scenografia - Iga Derlacz, Lucjan Witczak
Reżyseria światła - Lucjan WitczakZapraszamy w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach porannych starsze grupy przedszkolne i oraz uczniów pierwszych i drugich klas Szkoły Podstawowej.