"Spotkania przy sztalugach"

osoba prowadząca: Bartłomiej Gerłowski

Plastyczne zajęcia proponują działania z zakresu rysunku i malarstwa. Obejmują takie zagadnienia jak martwa natura i postać. Zajęcia przygotowują młodzież do egzaminów na wyższe uczelnie plastyczne. Warsztaty dotyczą także zagadnień szeroko rozumianej kompozycji plastycznej, wiedzy o kolorze, a także wiadomości na temat technik stosowanych w rysunku. Uczestnicy rozważają elementy formy plastycznej takie jak punkt, linia, proporcje, faktura, kontrast, kształt czy rytmDzięki zajęciom, przyszłym adeptom sztuki będzie łatwiej zdecydować o wyborze kierunku na studia. Będą mogli wcześniej skompletować prace do teczki potrzebnej przy zdawaniu do ASP.

 

 MG 0274aa MG 0273aa MG 0243aa MG 0130aa

W czasie wakacji organizowany jest plener malarski w Nałęczowie. Podczas kilkudniowego wyjazdu uczestnicy wykonują prace malarskie i rysunkowe na dowolnym formacie podobrazia i wybranej przez siebie technice (np. akwarela, akryl, gwasz, olej, tusz, pastele, itp.). Odbywają również wycieczki do pobliskich miejscowości.


W związku z sytuacją epidemiologiczną zapraszamy we wrześniu 2020 r. na zajęcia w formie hybrydowej (część online, część stacjonarnie) - szczegółowe informacje o dniach i godzinach spotkań u prowadzacego Bartłomieja Gerłowskiego (tel. 600-397-192; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Zajęcia odbywają się w Staromiejskim Domu Kultury, Rynek Starego Miasta 2

Autorem zdjęć jest Pani Dorota Kutyła