Pracownia "Spotkania przy sztalugach"

osoba prowadząca: Bartłomiej Gerłowski

Plastyczne zajęcia proponują działania z zakresu rysunku i malarstwa. Obejmują takie zagadnienia jak martwa natura i postać. Zajęcia przygotowują młodzież do egzaminów na wyższe uczelnie plastyczne, ale nie tylko, bowiem zapraszamy także wszystkich chętnych (dorosłych, seniorów), chcących wykorzystać swój talent dla samej przyjemności rysowania i malowania.

Warsztaty dotyczą także zagadnień szeroko rozumianej kompozycji plastycznej, wiedzy o kolorze, a także wiadomości na temat technik stosowanych w rysunku. Uczestnicy rozważają elementy formy plastycznej takie jak punkt, linia, symetria, proporcje, faktura, kontrast, kształt czy rytm.

Dzięki zajęciom, przyszłym adeptom sztuki będzie łatwiej zdecydować o wyborze kierunku na studiach. Będą mogli wcześniej skompletować prace do teczki potrzebnej przy zdawaniu do ASP.

 MG 0274aa MG 0273aa MG 0243aa MG 0130aa

W czasie wakacji organizowany jest plener malarski w Nałęczowie. Podczas kilkudniowego wyjazdu uczestnicy wykonują prace malarskie i rysunkowe na dowolnym formacie podobrazia i wybranej przez siebie technice (np. akwarela, akryl, gwasz, olej, tusz, pastele, itp.). Planowane są również wycieczki do pobliskich miejscowości: Kazimierza Dolnego, Lublina czy Wojciechowa.

Zajęcia dla młodzieży, przygotowujące do uczelni artystycznych w poniedziałki i czwartki w godz. 13.00 - 21.00. Zajęcia dla seniorów we wtorki i środy w godz. 8.00 - 14.00. Zajęcia dla dorosłych w niedzielę w godz. 16.00 - 20.00.

Zajęcia odbywają się w Staromiejskim Domu Kultury, Rynek Starego Miasta 2

Autorem zdjęć jest Pani Dorota Kutyła