Projekty 2021

projekty


KAŻDY WIDZI INACZEJ. ABSTRAKCJA.

 

***

PROJEKT: KAŻDY WIDZI INACZEJ. ABSTRAKCJA.
(WARSZTATY DLA SENIORÓW. PROGRAM ĆWICZEŃ POŁĄCZONYCH Z WYKŁADAMI).

Koordynator projektu: Bartłomiej Gerłowski
CZAS TRWANIA: STYCZEŃ – MARZEC 2021 (projekt realizowany on-line).

abstrakZadaniem uczestników jest realizacja prac plastycznych, które nie przedstawiają natury i nie wykazują podobieństwa do niej. Prace te mają odzwierciedlać charakter sztuki abstrakcyjnej, w której dzieło sztuki nie musi niczego pokazywać, naśladować ani opisywać. Odcina się od arystotelesowskiej idei mimesis.

Podczas zajęć uczestnicy będą analizować i wykorzystywać w swoich działaniach elementy formy plastycznej takie jak punkt, linia, symetria, proporcje, faktura, kontrast, kształt czy rytm, bowiem celem dzieła abstrakcyjnego jest już samo autonomiczne uporządkowanie tych elementów.

Zapraszamy we wtorki i środy w godzinach 11.00 – 13.00 (spotkania na ZOOM-ie), oraz w czwartki (mailowa korekta nadesłanych prac, w godzinach 14.00 – 19.00).

Koszt udziału w projekcie to 150 PLN.
Liczba miejsc ograniczona.
Od uczestników wymagane jest przynajmniej niewielkie doświadczenie plastyczne.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

Zadanie 1. Zadanie uczestników polegało na zaaranżowaniu powierzchni płaskiej trzema elementami o kształcie trójkąta, kwadratu lub koła. Wykorzystując kontrastujące atrybuty walorowe, barwne oraz fakturalne wybranych figur, należało dążyć do maksymalnego zróżnicowania napięć dynamicznych na tej powierzchni.

 

 

  

 

 

 

Zadanie 2. Tym razem zadaniem uczestników było zaprojektowanie dwóch układów plastycznych (statycznego i dynamicznego), składających się z dowolnej liczby elementów o dowolnym kształcie. Elementy te miały powtarzać się w obu układach. Także w tym ćwiczeniu kolor i walor miały podkreślić rodzaj tego układu.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

do góry