NABORY SDK - SEZON 2018/2019

nab


NABORY SDK - SEZON 2018/2019

Od września zaczynamy nabory w nowym sezonie kulturalnym 2018/2019!
Staromiejski Dom Kultury w Warszawie zaprasza na zajęcia stałe, do udziału w projektach, warsztatach, seminariach. Nasza oferta programowa jest niezwykle bogata i każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o zajęciach i do kontaktu z instruktorami (sekretariat - tel. 22 831 23 75 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Szczegółowe opisy wszystkich zajęć znajdziecie Państwo na naszej stronie.

 

Wybór z oferty:

Monolog Interaktywny. Zajęcia dla osób pragnących usprawnić zarówno swoje kontakty z otoczeniem jak i publiczne wystąpienia, a także dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w teatrze amatorskim, działającym w ramach klubu. Zajęcia w poniedziałki i środy popołudniowo-wieczorne. Bliższe informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. po 10 września 2018 r.


Interaktywne Lekcje Teatralne.
Zajęcia dla zorganizowanych grup młodzieży powyżej dwunastego roku życia. Cykl 5 spotkań w ciągu roku szkolnego, gdzie historia teatru europejskiego łączy się z praktycznymi ćwiczeniami na scenie. Bliższe informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. po 10 września 2018 r.


Pracownia Plastyczna "Mansarda"
działająca do 2000 roku w Staromiejskim Domu Kultury, ogłasza nabór na zajęcia z rysunku i malarstwa dla seniorów. Zajęcia odbywają w poniedziałki, czwartki 8.00 - 13.00, w piątki 8.00 - 14.00, oraz w soboty i niedziele od 8.00 do 16.00 godziny. Zapraszamy osoby chcące rozwijać swój talent plastyczny. Kontakt telefoniczny 831-23-75 wew. 126 lub adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Spotkania przy sztalugach.
Plastyczne zajęcia proponują działania z zakresu rysunku i malarstwa. Obejmują takie zagadnienia jak martwa natura i postać. Zajęcia przygotowują młodzież do egzaminów na wyższe uczelnie plastyczne. Dzięki zajęciom, przyszłym adeptom sztuki będzie łatwiej zdecydować o wyborze kierunku na studia. Będą mogli wcześniej skompletować prace do teczki potrzebnej przy zdawaniu do ASP. Zajęcia odbywają w poniedziałki i czwartki 13.00 - 21.00 oraz w niedziele 16.00 - 20.00. Kontakt telefoniczny 831-23-75 wew. 126


Chór Jubilus.
Jeśli jesteś pasjonatem śpiewu chóralnego, lubisz wyzwania, ale masz też duże poczucie humoru - przyjdź do Staromiejskiego Domu Kultury i przekonaj się, czy to miejsce może być również Twoim miejscem spędzania wolnego czasu. Wiek, zawód, stan cywilny i zasobność portfela nie grają roli. Więcej informacji o Chórze: www.facebook.com/Chor.Skoraczewskiego. Kontakt telefoniczny: 503 814 164 lub adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teatr Klasyki Rosyjskiej. Zapraszamy na: 
I. Zajęcia indywidualne dla chętnych zdających do szkół teatralnych na wydziały dramatyczne i lalkowe. [Praca - 1, 5 godziny zajęć tygodniowo (czwartek, sobota, niedziela - do wyboru). W ramach zajęć: - wybór i adaptacja tekstów, - analiza i interpretacja, - zadania aktorskie na tekstach. Zakres pracy uwzględnia wymagania poszczególnych szkół np. wydział lalkarski – zadania z przedmiotem, - praca nad gotowością aktorską.]
II. Warsztaty grupowe: świadomości ciała, elementarne zadania aktorskie. 
Dla chętnych praca nad spektaklem. Sceny. Etiudy aktorskie. Monologi.
Instruktor Zuzanna Górniaszek wydz. Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej. Kontakt: tel. 889478197, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Opłata miesięczna 100 PLN. Miejsce: Piwnica Na Wójtowskiej ul. Zakroczymska 11


Klub Małych Pianistów. 
W SDK od 1998 r. Rozwija zainteresowania muzyczne od najmłodszych lat, poprzez grę na fortepianie kształci wrażliwość na dźwięk , wyobraźnię i kreatywność. Zajęcia prowadzone są Metodą Suzuki, zakładając indywidualne prowadzenie każdego z uczniów przez program ułożony w zeszyty na fortepian. Dzięki temu każde dziecko we własnym tempie rozwija i doskonali umiejętności pianistyczne, prezentując każdorazowo przygotowany program w formie recitalu. Zajęcia : pon 14.00- 18.30, sr 14.30 – 20.00, czw 14.00- 18.30, pt. 14.00 – 20.00, sob. 9.30 – 11.00. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci
W SDK od września 2009. Zajęcia prowadzone w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki E. Gordona, skupiają się na wprowadzeniu najmłodszych dzieci -  od 0 do 3 lat -  w świat muzyki. Wykorzystując naturalną muzykalność małych dzieci i ich ogromną wrażliwość na dźwięki,  zajęcia uczą rozumienia muzyki i jej wykorzystania we własnej spontanicznej twórczości.  W program zajęć wplatane są elementy logorytmiki, rozwijające prawidłowa mowę dzieci. Spotkania w soboty w godz 11.00- 11.45 prowadzone wspólnie dla dzieci i rodziców. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Laboratorium Muzyczne. 
Zajęcia adresowane do dzieci 3-5 letnich, prowadzone wspólnie dla rodziców i dzieci. Poprzez śpiew, recytacje, zabawy z rekwizytami, zadania ruchowe i rytmiczne, zajęcia stymulują rozwój mózgu, przyczyniając się do ogólnego rozwoju. Podnosząc  sprawność manualną dzieci,oraz ugruntowując poczucie rytmu, zajęcia przygotowują -  po rocznym cyklu- do podjęcia nauki gry na instrumentach. Zajęcia w soboty w godz. 12.00- 13.30 (dwie grupy). Osoba prowadząca: Aleksandra Andruszko. Koordynator: Katarzyna Mazur - kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zespół Tańca Dawnego Pawanilia zaprasza do swojego grona tancerzy zaawansowanych, szczególnie panów. Repertuar zespołu stanowią tańce od XV do XIX wieku. Zajęcia: poniedziałki godz. 19.00 – 22.00 i wtorki godz. 18.00 – 22.00. Prowadzenie: Ewa Bargiel. Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Klub Tańca Dawnego „Alta Novella”. 
W SDK od września 2014. Zaprasza osoby zainteresowane odkrywaniem piękna dawnych tańców różnych epok, w ich aspekcie muzycznym, choreograficznym i obyczajowym. Proponuje także inne style taneczne, ze szczególnym uwzględnieniem wielokulturowych tańców w kręgu, oraz naukę gry na kastanietach. Klub zaspakaja potrzeby kulturalne dojrzałych odbiorców, stwarzając możliwość udziału w nietuzinkowych działaniach kulturalnych,  promuje aktywny styl życia, dostarczając pomysłów na twórcze i zdrowe spędzanie wolnego czasu. Zajęcia w czwartki 18.30- 21.30 i soboty 14. 00- 17.00. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


KT Mikroscena.
Zapraszamy młodzież 15-18 lat na zajęcia teatralne klubu we wtorki w godz. 18.00-20.30. do Piwnicy na Wójtowskiej. Kontakt z instruktorem Małgorzatą Graczyk: 501-754-916 lub adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Staromiejski Klub Muzyczny
zaprasza chętnych do amatorskiego muzykowania. Przyjazne miejsce dla tych, którzy odebrali wykształcenie muzyczne, nie zajmują się muzyką profesjonalnie, ale chcą utrzymać kontakt z instrumentem. Członkowie Klubu spotykają się w różnych składach kameralnych, by grać muzykę klasyczną XVIII wieku. Skrzypce, altówka, obój szczególnie mile widziane. Konieczna umiejętność czytania nut à vista (to się da wyćwiczyć). Przyjęcia kandydatów w środy w godz. 17.00-21.00, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2, sala muzyczna.


KLUB SENIORA „WARS I SAWA”
. Zapisy:

- w dniach od 01.09 do 31.10.2018 r. w godz. 11.00 - 15.00 do Klubu „Wars i Sawa” na 2018/2019 rok [wpisowe 120,- patrz regulamin opłat stałego uczestnika na www.sdk.pl – (60,- raz na pół roku)]
- w dniach 24, 25.09.2018 r. w godz. 11.00 - 13.00 (lub indywidualnie u prowadzącego) na kursy:
- j. angielskiego - Maria Bogobowicz (cena w zależności od ilości osób w grupie),
- j. włoskiego - Iza Święcka (cena w zależności od ilości osób w grupie),
- j. niemieckiego - Anna Paplińska (cena w zależności od ilości osób w grupie)


Kontakt z instruktorami: 22 831 23 75 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..