MIEJSCE BEZ SCHEMATÓW - OUT OF THE BOX

MIEJSCE BEZ SCHEMATÓW - OUT OF THE BOX - powstało w ramach działalności Klubu Wolontariuszy i znajduje się na parterze Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie (Rynek Starego Miasta 2). Jest przyjazną przestrzenią, otwartą na ciekawe projekty, a zwłaszcza na działania wolontariackie i międzykulturowe. Goszczą w nim m.in.:

- regularne zajęcia z języka suahili - środy w godz. 19.00 - 20.00 (co tydzień);

- bezpłatne zajęcia języka polskiego - zajęcia w ramach projektu „O Polsce po polsku - cykl zajęć dla obcokrajowców” (w ramach programu minigrantowego Staromiejskiego Domu Kultury „Kreatywny Wolontariat”):

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny kurs języka polskiego dla obcokrajowców prowadzony przez doświadczoną, profesjonalną nauczycielkę. Kurs rozpocznie się 3 października 2018 r. a zakończy 27 marca 2019 r. Zajęcia odbywać się będą w następującym trybie: - grupa dla osób nieznających języka słowiańskiego - środy i piątki w godz. 10.00 - 11.30; - grupa dla osób znających język słowiański - środy i piątki w godz. 11.30 - 13.00. Zajęcia na poziomie A2/B1 w zależności od zapotrzebowania. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 721981113. Podczas zapisu prosimy o podanie stopnia znajomości języka - A2 lub B1. Podczas pierwszych zajęć stopień znajomości języka będzie weryfikowany.

- bezpłatne porady prawne dla imigrantów:

Zapraszamy imigrantów szukających konsultacji w zakresie legalizacji pobytu, pozwolenia na pracę, działalności gospodarczej, nostryfikacji dyplomu itp. Spotkania prowadzi doświadczona radczyni prawna Agata Glinka-Szczepańska. Konsultacje rozpoczną się środę 9 października 2018 roku w godz. 10.00- 14.00 i odbywać się one będą regularnie, w każdą środę, w godz. 10.00 - 14.00. Podczas spotkań zapewniamy ochronę prywatności. Konsultacje udzielane są bezpłatnie. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel: 721981113