"Jubilus" Chór Wychowanków Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego

Chórmistrz: Krystyna Stańczak - Pałyga
Kontakt w sprawie zapisów do chóru oraz wszelkich kwestii organizacyjnych: inspektor Chóru Małgorzata Przeździecka

Telefon kontaktowy: 503 814 164
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chór Wychowanków Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego "Jubilus" kontynuuje działalność Centralnego Zespołu Artystycznego ZHP, który był dziełem życia harcmistrza Władysława Skoraczewskiego. Założony został w 1945 roku. W jego skład wchodził chór dziecięcy, młodzieżowy oraz orkiestra symfoniczna. Zespół działał do 1980 roku tj. do śmierci jego założyciela.
Chór wznowił swoją działalność w 2010 roku. Obecnie działa w ramach Fundacji Wychowanków Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego


Kierownictwo artystyczne Chóru objęła Krystyna Stańczak-Pałyga, która kontynuuje pracę swojego poprzednika. Zespół daje liczne koncerty m. in. na Uniwersytecie Muzycznym, w Domach Kultury oraz w obiektach sakralnych. Bierze także udział w corocznym Święcie Muzyki oraz Warszawskim Spotkaniu Wigilijnym - spotkaniu mieszkańców stolicy z Prezydentem Miasta.
Wszyscy – dyrygenci, współpracownicy i członkowie pracują charytatywnie, wspólnie pokrywając wszystkie koszty.
Wychowankowie Druha odnaleźli po latach radość wspólnego śpiewania.
Największe marzenie wychowanków - to zbudować Druhowi pomnik, najpiękniejszy, na jaki zasługuje: w sercach ludzi, którzy o Nim usłyszą.

www.skoraczewski.pl
www.facebook.com/Chor.Skoraczewskiego