Chór Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego

Dyrygent: Lilianna Krych

wtsChór Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego to chór kameralny, który wykonuje muzykę wszystkich epok, od baroku do współczesności.

Zespół powstał w 1998 roku z inicjatywy studentów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Od początku istnienia do 2006 roku dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru była Ewa Strusińska, w latach 2006-2008 zespół prowadziła Aleksandra Kopp, a od listopada 2008 kierunki artystyczne wyznacza zespołowi Lilianna Krych. Na co dzień chór śpiewa w składzie kameralnym (16-24 os.), ale bierze również udział w projektach wymagających zespołu 30-40-osobowego.

Zespół koncertuje w Warszawie i w całej Polsce. Śpiewał pod batutą takich dyrygentów jak: Jerzy Maksymiuk, Łukasz Borowicz, Przemysław Zych, Jacek Boniecki, Andrzej Borzym, Harry Brasser czy Jerzy Wołosiuk. Współpracował również z Włodkiem Pawlikiem. Ma w swoim dorobku wiele prawykonań utworów polskich kompozytorów współczesnych, m.in. Aleksandra Kościowa, Przemysława Zycha, Weroniki Ratusińskiej, Dariusza Przybylskiego, Kamila Staszowskiego, Magdy Grabowskiej, Rafała Janiaka.

Chór Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego zaprasza w swoje szeregi Panów oraz Panie śpiewające sopranem. Jeśli umiesz czytać nuty i lubisz śpiewać, dołącz do grona podobnych sobie pasjonatów, aby w miłej atmosferze poznawać najwybitniejsze dzieła muzyki chóralnej! Mile widziane, choć niekonieczne, jest wykształcenie muzyczne. Próby chóru WTS odbywają się w soboty o godz. 14.00 w Staromiejskim Domu Kultury. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenia mailowe (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), telefoniczne (Lilianna Krych, tel. 507 058 583) lub przyjście na sobotnią próbę.

wts.org.pl
www.facebook.com/wtsorgpl

Fot. z archiwum Chór Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego
pobr. ze strony facebook Chóru