Chór "Starówka" - Towarzystwa Przyjaciół Warszawy

IMG 5473Chór Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddział Centrum istnieje od października 1996 r, z SDK współpracuje od września 2008 r. Na bogaty repertuar chóru składają się utwory a cappella oraz wykonywane z akompaniamentem, o zróżnicowanej tematyce i charakterze - patriotyczne, okolicznościowe, towarzyskie i inne.


Próby: środy 11:00 - 14:00 (Sala Klubowa SDK)

Kierownik chóru: Marianna Czech-Godlewska
Dyrygent: Katarzyna Bortkun

Zespół przynależy do Klubu Seniora "Wars i Sawa".
telefon: 22 831 23 75


Krótkie podsumowanie - 2018/2019"

Każdy koniec roku skłania nas do refleksji i podsumowania efektów naszej pracy. Nieczęsto się nimi chwalimy. A tymczasem zaledwie w ciągu ostatnich 2 lat udało nam się przygotować sporą kolekcję zróżnicowanych repertuarowo prezentacji.
I tak w roku 2018: w styczniu STARÓWKA wzięła udział w III Spotkaniu Kolędowym "Gaudete! Christus est natus!" na Ursynowie, dwukrotnie - w maju i listopadzie -zaśpiewaliśmy w Czytelni Pod Sowami na Żoliborzu, w październiku -w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej, zaś w grudniu -koncert patriotyczny w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Nasz udział w XIII Konkursie Polskich Pieśni i Piosenek o tematyce patriotycznej "Gdzie są kwiaty z tamtych lat" został nagrodzony Grand Prix oraz dyplomem dla naszej dyrygentki.
W roku 2019 nie usiedliśmy bynajmniej na laurach i oprócz koncertów organizowanych przez Klub Seniora "WARS I SAWA" - kolędowego, majowego i listopadowego -zaśpiewaliśmy we wrześniu koncert powakacyjny, w listopadzie odwiedziliśmy ponownie z programem patriotycznym Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, zaś wcześniej - w marcu - wzięliśmy udział w XVI Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora na Zaciszu i "wyśpiewaliśmy" tam II miejsce. (KB)