Galeria Promocyjna

Głównym założeniem programu jest szeroka prezentacja najnowszych zjawisk z obszaru szeroko rozumianych sztuk plastycznych oraz z ich pogranicza. Wystawia wyłącznie prace artystów profesjonalnych.

Galeria czynna od wtorku do soboty: wtorek - sobota: 11.00 - 18.00; niedziela: 13.00 - 17.00.

Wernisaż w pierwszą środę miesiąca.
Kurator Galerii: Kaja Werbanowska

... o Galerii Promocyjnej - z okazji 60 lecia:

     "Galeria Promocyjna, działająca w ramach Staromiejskiego Domu Kultury, to niezwykle ważne miejsce na mapie wystawowej Warszawy. Od 1956 roku prezentuje najnowsze dokonania artystyczne z obszaru sztuk plastycznych i ich pogranicza, w szczególności malarstwa i rzeźby. Promuje twórczość najmłodszego pokolenia artystów polskich, odgrywając kluczową rolę w dokumentowaniu ich działalności i docieraniu do szerokiego grona odbiorców. Tym bardziej, że każda wystawa odbywa się przy zachowaniu najwyższej jakości organizacji i zawsze towarzyszy jej wartościowe wydawnictwo.
     Z dydaktykami i absolwentami Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Galeria współpracujeod lat. W jej przestrzeniach debiutowali m.in. Rajmund Ziemski, Stefan Gierowski czy Tadeusz Dominik. Od kilkunastu lat- pod kierownictwem Śp. Jacka Werbanowskiego - jeszcze silniej związała się z warszawską ASP, m.in. poprzez organizację wystaw autorskichpodsumowujących roczną działalność artystyczną laureatów konkursu Inicjatywy ENTRY, dedykowanego specjalnie jej absolwentom.
     To bardzo znaczący gest wobec młodych twórców na samym początku ich drogi zawodowej.
   Dziękując Śp. Jackowi Werbanowskiemu za szlachetną działalność, pragnąłbym szczególnie docenić Jego wyjątkową wrażliwość i wyczucie w odkrywaniu prawdziwych talentów w sztuce. Pozostanie w mojej pamięci jako ciepły i wyjątkowo delikatny człowiek o wielkiej kulturze osobistej, zawsze otwarty na nowe postrzeganie wartości artystycznych.
    Z okazji 60-lecia istnienia Galerii Promocyjnej wszystkim pracownikom składam życzenia dalszych sukcesów i wielu owocnych lat działalności w obszarze sztuk plastycznych.

Z wyrazami szacunku
Prof. Adam Myjak – Rektor ASP w Warszawie"

 

www.galeriapromocyjna.sdk.pl - Album "60 lat. Galeria na Rynku Starego Miasta 2"

Galeria na Instagramie

Galeria na facebooku

Galeria na Pinterest

Wybrane prace wystawiane w galerii: