XII KOROWÓD CZYLI SPOTKANIA Z TAŃCEM DAWNYM

26 – 28 sierpnia 2016 r.

„Korowód czyli Spotkania z Tańcem Dawnym" to cykliczna impreza poświęcona tematyce tańca dawnego, organizowana przez Staromiejski Dom Kultury w Warszawie. W tym roku odbywa się już po raz XII.

Korowód – Spotkania z Tańcem Dawnym, to niezmiennie przestrzeń i czas dla osób zajmujących się tańcem dawnym. Myślą przewodnią festiwalu jest popularyzacja tańca dawnego jak również idei odtwarzania dawnej kultury – z tego względu kluczowym elementem programu są dwa dni, podczas których szeroka publiczność może zapoznać się ze spektaklami opartymi na dawnych choreografiach. Naszym celem jest też integracja środowiska związanego z odtwarzaniem dawnej kultury tanecznej i stworzenie forum do wymiany doświadczeń.
Połączenie tańca, barwnych strojów, zachowań w ciekawy spektakl jest niezapomnianym przeżyciem zarówno dla uczestników jak też zgromadzonej widowni. Festiwal jest swoistą i zachwycającą podróżą w świat kultury minionych wieków.
Zachęcamy zespoły do przygotowania dwóch różnych spektakli, z uwzględnieniem warunków plenerowych (oczywiście pokazanie jednego spektaklu też jest możliwe).
Prosimy o zgłoszenie planowanych spektakli dedykowanych dla dzieci.

***


W imieniu Staromiejskiego Domu Kultury oraz Zespołu Tańca Dawnego Pawanilia zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Korowodu – Spotkań z Tańcem Dawnym.
Zapraszamy dobrze znane zespoły do prezentacji nowych spektakli, mile widziane też będą zespoły, które w Korowodzie do tej pory nie brały udziału.