Warsztat biżuterii afrykańskiej z Ufundi - TEG 2017

Edukacja międzykulturowa
Termin: 2017-11-23 19:00

W ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej TEG przebiegających w tym roku pod hasłem „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!” zapraszamy na serię wydarzeń łączących tematykę globalnych współzależności i wyzwań oraz międzykulturowości.

Po raz kolejny zapraszamy na warsztaty biżuterii z Ufundi. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z tkaninami typu African Wax Print oraz spróbowania swoich sił w rękodziele.

Podczas warsztatu dowiecie się czym charakteryzują się używane przez Ufundi tkaniny. Poznacie zawiłą historię kultowych afrykańskich materiałów. Przekonacie się w jaki sposób łączą tradycję z nowoczesnością i czemu zawdzięczają swoją niesłabnącą popularność, jakie desenie są szczególnie poszukiwane i co można z tych tkanin wyczarować.

Warsztat będzie nie tylko okazją na bliższe przyjrzenie się tkaninom typu African Wax Print, ale przede wszystkim możliwością wykorzystania ich w praktyce. Z tkanin będziecie mieli okazję własnoręcznie wykonać niepowtarzalną biżuterię w afrykańskim stylu!

Warsztat odbędzie się w czwartek, 23 listopada 2017 o godz. 19.00 w Piwnicy Largactil Staromeijskiego Domu Kultury.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
Warsztat organizowany we współpracy z Ufundi 

 

 

Terminy


Termin: 2017-11-23 19:00

Wspierane przez iCagenda