Scena Piętro Wyżej - WYLATUJĄ NAD MIASTO POECI

Scena Piętro Wyżej
Termin: 2017-10-20 19:30

Miejsce: Piwnica na Wójtowskiej, filia SDK  |  Miejscowość: Warszawa

SCENA PIĘTRO WYŻEJ

20 października 2017 r. o godz. 19.30 zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej

WYLATUJĄ NAD MIASTO POECI

Wystąpią:
Andrzej Ozga
Antoni Muracki
Marek Bartkowicz
przy fortepianie Piotr Sawicki

"Wylatują nad miasto poeci” to liryczno – satyryczny spektakl o poetach, poezji, alkoholu i trudnych dylematach artystycznych, oparty na tekstach i piosenkach Kofty, Waligórskiego, Bursy, Garczarka oraz występujących autorów. Nostalgia najwyższej jakości w najlepszym stylu i takim samym wykonaniu. 

wylat

Zakopaliśmy się w Piwnicy, a wcześniej równie głęboko na Scenie Pietro Wyżej SDK w nasze przemyślenia, prześpiewania i przewierszowania na tematy wszelkie, bo nam się zdaje, że ten nasz poetycko-satyryczny kram jest receptą na wszystko. Zatopieni w tym przeświadczeniu wierzymy, że wystarczy ubrać w formę wiersza lub piosenki rozterki nasze i już wszystkim nam będzie raźniej. No to teraz popatrzmy na siebie samych tak niefrasobliwie myślących. Autoironicznie podsumujemy i spojrzymy, czy da się to nasze myśle-nie obronić. Zrobimy to w programie „Wylatują nad miasto poeci”.
Skoro czepiamy się innych, czepmy się siebie. No bo jest czego. Poeta z racji tego już, że jest poetą ma przywary. Bywa oderwany od życia. Żonom poetów łatwo nie jest. Rzeczywistość potrafi i robi to z satysfakcją poetę przerosnąć, choć tak pięknie poeci potrafią ją (rzeczywistość) w poezji i satyrze swej opisać, zdefiniować, obśmiać, gdy trzeba
i rozebrać na kawałki. Nie myślcie jednak, Państwo, że się programem naszym, zatytułowanym wszak „Wylatują nad miasto poeci”, zamierzamy pogrążyć. Będziemy bronić poetów, aktorów, muzyków i tym podobnym artystów - malarzy, tancerzy, bo świat artystów jest nam bliski. Ale póki, co damy też sobie po twarzy. Bo nie ma środowiska, któremu by się to sprawiedliwie nie należało. Autodestrukcyjnie damy odpór samym sobie. Pogrzebiemy własne nadzieje w kurhanie, który będzie zarazem pomnikiem wystawionym lekkoduchom, wolnym ptakom, zapatrzonym w dale najdalsze, lecz niedosięgłe.
A skąd już wiem, co zrobimy, skoro koncert dopiero przed nami. Ano stąd, że już kiedyś próbę taką podjęliśmy w programie pod tym samym tytułem w SDK na Scenie Piętro Wyżej. Wskrzeszając program, co nieco jednak w nim zmienimy, bośmy starsi, być może mądrzejsi, ciut bardziej zdystansowani. Wiek nie tylko postarza. Pojawią się zatem nowe wiersze i piosenki. Zapraszamy, bo rozdrapywanie ran zawsze jest interesujące, a jak się leje krew, choćby tylko w przenośni, to oglądalność wzrasta.

Marek Bartkowicz

Bilety w cenie 30 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy
Zasady rezerwacji biletów na: www.scenapw.sdk.pl

 

Adres:
Zakroczymska 11, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2017-10-20 19:30

Wspierane przez iCagenda