WSPÓLNY POKÓJ – OTWARTE DRZWI

Klub Literacki
Termin: 2017-10-19 18:00

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury - Piwnica Largactil  |  Miejscowość: Warszawa

WSPÓLNY POKÓJ – OTWARTE DRZWI

Zapraszamy na spotkania ze sztuką kobiet do Wspólnego Pokoju w Staromiejskim Domu Kultury. Feminarium, o wieloletniej już tradycji, rozpoczyna kolejny sezon rozmów. Czekają nas wspaniałe lektury, ciekawe gościnie, interesujący goście i zupełnie nowe intelektualne wyzwania.

- 19 października 2017 r., godz. 18.00 - Piwnica Largactil SDK. Wstęp wolny.

Po raz pierwszy zasiądziemy do stołu rozmów i działania już 19 października. Zamierzamy zadzierzgnąć nić porozumienia, a potem ją wyszyć na sztandarach z pomocą zaprzyjaźnionej ze Wspólnym Pokojem krawcowej – Olgi Kapeli Rudzińskiej – która od wielu lat z powodzeniem prowadzi warsztaty szycia. Będziemy wspólnie wybierać i układać bliskie wspólnopokojowemu sercu hasła i zastanawiać się nad sposobami tworzenia wspólnot kobiecych oraz przyszłością Wspólnego Pokoju. Nie przegapcie tego wydarzenia i dołączcie do nas.

- 26 października 2017 r., godz.18.30 - Piwnica Largactil SDK. Wstęp wolny.

Porozmawiamy we Wspólnym Pokoju o feminizmie zwykłych kobiet w kontekście książki Ewy Majewskiej „Tramwaj zwany uznaniem”. Ewa Majewska, feministyczna filozofka i badaczka kultury, przygląda się działaniom kobiet, np. Czarnemu Protestowi i Strajkowi Kobiet, prognozując, że są one częścią przełomu społecznego w Polsce, a może i na całym świecie. Kobiety samodzielnie otworzyły sobie przestrzeń do działania i nie pozwolą tego sobie odebrać, nawet jeśli napotykają na silną patriarchalną reakcję. W tej przestrzeni odnajduje się również Wspólny Pokój. Jak i na jakich zasadach? Prowadzenie spotkania: Sylwia Głuszak i Joanna Mueller.

 

Adres:
Rynek Starego Miasta 2, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2017-10-26 18:30 - 2017-10-19 18:00

Wspierane przez iCagenda