SPEKTAKL i PREMIERA PŁYTY "PIWNICZKA POD SZLAFROCZKIEM"

Piwnica na Wójtowskiej
Termin: 2017-09-24 19:00

Miejsce: Piwnica na Wójtowskiej, filia SDK  |  Miejscowość: Warszawa

JUBILEUSZ 5-LECIE PIWNICY NA WÓJTOWSKIEJ JAKO FILII SDK

23 i 24 września 2017 r. o godz. 19.00

SPEKTAKL i PREMIERA PŁYTY
PIWNICZKA POD SZLAFROCZKIEM

Z okładki płyty:

„W dobie rozszalałego sporu wokół braku edukacji seksualnej lub też jej całkowitej zbędności, nie zajmując w tej sprawie głosu, zapraszamy Państwa na spóźnioną lekcję wychowania seksualnego dla dorosłych. Jak na lekcję wychowania przystało, będzie ona prowadzona z taktem i smakiem. Nam i naszym rodzicom wyboru nie dano. Tata z Mamą nie mogli za nas zdecydować czy gender jest denger czy cool. Musieli sami rzucić się straceńczo głową w przód i odsekrecić nam to
i owo, albo skazać pociechy swe na edukację uliczno-podwórkową. Co z nas w tym temacie wyrosło będziecie mogli się Państwo dowiedzieć z programu satyrycznego „Piwniczka pod szlafroczkiem”. To druga płyta po „Aniołowie koło Darwinowa” będąca pokłosiem tematycznego koncertu Sceny Piętro Wyżej Piwnicy na Wójtowskiej. Zebraliśmy się tym razem w składzie: Justyna Bacz, Ewa Lorska, Andrzej Brzeski, Andrzej Ozga, Marek Bartkowicz i przy fortepianie Radosław Laddy - kompozytor kilku piosenek napisanych specjalnie na tę okazję (w koncercie rejestrowanym zagrał Piotr Sawicki). Ponieważ publiczność chętnie do Piwnicy przychodziła na kolejne „Piwniczki pod szlafroczkiem” wniosek był prosty – nagrywamy. Zrobiliśmy to, by podtrzymać tradycję zapoczątkowaną przez założyciela Piwnicy – Ryszarda Ostromęckiego. Za Jego czasów też tworzono tu programy, by je nagrać i wydawać. Skoro przekazał nam władanie nad tym klimatycznym miejscem, to uszanujmy wolę darczyńcy, by było tak jak drzewiej.
Wydanie tego krążka zbiegło się z piątą rocznicą opiekowania się Piwnicą na Wójtowskiej przez Staromiejski Dom Kultury. To wyśmienita okazja, by płytą tą podziękować Ryszardowi Ostromęckiemu.”.

Na spóźnioną lekcję, lub raczej korepetycje zapraszają:

JUSTYNA BACZ, EWA LORSKA, ANDRZEJ BRZESKI,
ANDRZEJ OZGA, MAREK BARTKOWICZ i zza fortepianu PIOTR SAWICKI.

Bilety w cenie 30 zł. dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy.
Zasady rezerwacji: www.scenapw.sdk.pl

 

 

Adres:
Zakroczymska 11, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2017-09-24 19:00 - 2017-09-23 19:00

Wspierane przez iCagenda