Wieczór kultury indyjskiej

Edukacja międzykulturowa
Termin: 2017-06-10 18:00

Staromiejski Dom Kultury i Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu zapraszają 10 czerwca 2017 r. o 18:00 na Wieczór kultury indyjskiej.

Indie to kraj, który nieustannie fascynuje swoją egzotyką, kulturową różnorodnością i dynamicznym rozwojem. Zapraszamy serdecznie na spotkanie poświęcone Indiom – niesamowitej mozaice kultur, języków i religii. W programie m. in. przewodnik po Indiach dla dzieci i dorosłych, ekspresowy kurs języka hindi, pokaz indyjskich strojów, a także spotkanie z indyjskimi lalkami teatralnymi.

Daj się ponieść indyjskiej magii i dołącz do nas 10 czerwca!

Program spotkania:
18.00 Indie dla dzieci i dla dorosłych
19.00 Ekspresowy kurs języka hindi
19.30 Moda indyjska
20.00 Indyjskie lalki teatralne kathputli

Spotkanie poprowadzą Paulina Nowakowska i Daria Dulok

Paulina Nowakowska – absolwentka indologii, założycielka Polskiego Stowarzyszenia Carrom i Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu. Autorka wielu projektów o Indiach mających na celu edukację dzieci, młodzieży i dorosłych na temat indyjskiej kultury.

Daria Dulok – absolwentka wiedzy o teatrze, badaczka kultury Indii, indyjskich widowisk teatralnych i kinematografii, tłumaczka języka hindi. Prowadzi wykłady dla studentów, a także słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku. W Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu prowadzi Dyskusyjne spotkania z kinem indyjskim i popularnonaukowe wykłady o kulturze Indii.

 

 

 

Terminy


Termin: 2017-06-10 18:00

Wspierane przez iCagenda