The Badji Band - Rytmy Afryki - Afrykański Weekend Kulturalny w ramach Festiwalu AfryKamera

Inne
Termin: 2017-05-21 19:00

W niedzielę 21 maja o godz. 19.00 zapraszamy na koncert The Badji Band w ramach cyklu Rytmy Afryki, który odbywa się podczas Afrykańskiego Weekendu Kulturalnego w ramach Festiwalu AfryKamera i Dni Afryki 2017.

Kierowany przez Ablaye'a Badji, senegalskiego muzyka, wirtuoza kory, The Badji Band daje możliwość poczucia na własnej skórze piękna zachodnioafrykańskiej muzyki wzbogaconej przez wpływy jazzu, bluesa, funku, popu, reggae. Podczas każdego koncertu zespół zabiera widzów w podróż, która zaczyna się w Afryce i przemierzając cały świat, przekracza wszelkie granice. The Badji Band jest projektem łączącym czterech, niezwykłych muzyków.

•Ablaye Badji - muzyk urodzony w senegalskiej rodzinie griotów to multiinstrumentalista i wokalista w jednej osobie. Największą miłością pała do kory (zachodnioafrykańskiej harfy). Występował na wielu scenach w różnych zakątkach świata z takimi muzykami jak Solo Cissokho, Seckou Keita, Mela Koteluk, Maria Pomianowska i innymi.
•Jacek Pietrzak - trębacz z wykształcenia, pianista z zamiłowania, muzyk z powołania. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie trąbki. Na przestrzeni lat miał okazję grać między innymi z Chuckiem Mangione, Blue Café, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Michałem Urbaniakiem, Andrzejem Olejniczakiem, Edytą Górniak.
•Marcin Markuszewski - basista, który studiował na wydziale Jazzu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przez wiele lat był członkiem zespołu Blue Café. Występował również z Varius Manx, Krzysztofem Krawczykiem, Miką Urbaniak, Sławkiem Uniatowskim, Maciejem Miecznikowskim.
•Kamil Stasiak - przygodę z perkusją rozpoczął pod okiem Adama Marszałkowskiego. Przez ostatnich 14 lat miał okazję uczyć się pod okiem wielu znakomitych polskich bębniarzy: Grzegorza Grzyba, Roberta Luty, Przemka Kuczyńskiego, Emila Waluchowskiego, Łukasza Moszczyńskiego i innych.

Dzięki tak różnorodnym doświadczeniom wszystkich muzyków, The Badji Band charakteryzuje się niezwykle pięknym i niepowtarzalnym brzmieniem.

Wstęp wolny.

 

 

Terminy


Termin: 2017-05-21 19:00

Wspierane przez iCagenda