„WIERSZE W MIEŚCIE” 1 - 30 KWIETNIA 2017 R.

Inne
Termin: 2017-04-01 - 2017-04-30

Miejsce: WARSZAWA  |  Miejscowość: Warszawa

„WIERSZE W MIEŚCIE” 1 - 30 KWIETNIA 2017 R.

27 tysięcy wierszy pojawi się 1 kwietnia w Warszawie. Stolica zakwitnie poezją w przestrzeni miejskiej, kawiarniach, klubach i niezależnych księgarniach. To pierwsza odsłona akcji „Wiersze w mieście”, która jest kontynuacją kampanii „Wiersze w metrze”. Wiersze opanują całe miasto, pojawiając się na 27 tysiącach różnorodnych nośników - na plakatach, przystankach komunikacji miejskiej, w centrum Warszawy, na ogrodzeniu Łazienek Królewskich. Ponad sto kawiarni wyda kilkanaście tysięcy kubków z kawą „ubranych” w poezję. Wiersze zawisną też w klubach a kameralne księgarnie i miejskie biblioteki ukryją zakładki z poezją w wybranych książkach. Wiersze zostały napisane przez szesnastu europejskich poetów, a niektóre z nich zostały stworzone specjalnie na tę okazję.
Motywem przewodnim akcji „Wiersze w mieście” jest Europa wraz z całym swoim bogactwem kulturowym, ale też współczesnymi problemami.

„Po raz kolejny wychodzimy ze sztuką w przestrzeń miejską. Cieszymy się, że mieszkańcy Warszawy zetkną się z poezją. Podróż do pracy, do szkoły stanie się okazją do przeczytania wierszy, które w większości po raz pierwszy zostały przetłumaczone na język polski. Wspaniale móc tworzyć projekt, który ukazuje bogactwo i różnorodność kulturową Europy. Szukajcie wierszy na przystankach, w kawiarniach i bibliotekach” – mówi Tomasz Thun-Janowski, dyrektor Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy

1-30 kwietnia - przestrzeń miejska, kawiarnie i kluby w Warszawie
25 kwietnia - spotkanie z poezją w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich.

Organizatorem projektu „Wiersze w mieście” jest EUNIC Warszawa, czyli Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej w Warszawie. Projekt „Wiersze w mieście” współorganizowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa. Patronat honorowy: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

www.wierszewmiescie.eu

 

Adres:
Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Okres: Od 2017-04-01 do 2017-04-30

Wspierane przez iCagenda