Film „KOBIETY ADWOKATURY”

Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych
Termin: 2017-04-25 19:00

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury  |  Miejscowość: Warszawa

DYSKUSYJNY KLUB FILMÓW NIEOBECNYCH

Zapraszamy we wtorek 25 kwietnia 2017 o godz. 19.00 na pokaz filmu KOBIETY ADWOKATURY w reżyserii Remigiusza Zawadzkiego oraz na spotkanie z bohaterkami filmu.

KOBIETY ADWOKATURY

Pierwszy obraz polskiej adwokatury widzianej oczami kobiet mecenasek w reżyserii cenionego dokumentalisty Remigiusza Zawadzkiego.

Czym jest odwaga i niezależność adwokacka, jak rozumieją swoje posłannictwo, z jakimi zmagają się rozterkami, jak udaje im się łączyć obowiązki zawodowe z życiem prywatnym, dlaczego wybrały ten wymagający zawód? Na to pytanie opowiedziało do kamery 12 kobiet adwokatek z całej Polski.

Ich życie ma się nijak do fabuły „Magdy M.” czy „Prawa Agaty”. Pomysł nakręcenia filmu zrodził się właśnie z chęci „obdarcia” z serialowej fikcji wizerunku polskiej prawniczki. W filmie wzięło udział 12 adwokatek z całej Polski w tym 3 z Bydgoszczy. Najstarsza praktykuje w zawodzie od 60 lat, najmłodsza dopiero do zawodu wstępuje. W ich kancelariach negocjuje się międzynarodowe kontrakty, ratuje ludzi przed wypchnięciem poza nawias życia społecznego, prowadzi niewielkie sprawy spadkowe i rozwiązuje kryzysy rodzinne, ale przede wszystkim dzięki zaangażowaniu i empatii kobiet adwokatek znaleźć można pomoc. Filmowa opowieść o kobietach adwokatury to przede wszystkim opowieść o zawodowej pasji…

Film powstał we współpracy z Okręgową Radą Adwokacką w Bydgoszczy.

 

Wstęp wolny. Pokaz realizowany we współpracy z Fundacją Sztuki Art-House

 

Adres:
Rynek Starego Miasta 2, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2017-04-25 19:00

Wspierane przez iCagenda