Mardaani (Nieustraszona)- dyskusyjne spotkanie z kinem indyjskim

Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych
Termin: 2017-03-07 19:00 - 22:00

Staromiejski Dom Kultury i Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu zapraszają 7 marca 2017 o godz. 19.00 na pokaz filmu Mardaani (Nieustraszona). Pokaz poprzedzi prelekcja na temat portretów kobiet w indyjskiej kinematografii. Pokaz odbywa się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmów Nieobecnych SDK oraz cyklu Dyskusyjnych spotkań z kinem indyjskim organizowanych przez Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu. Pokaz filmu możliwy dzięki uprzejmości i pomocy Pana Abhijeet Singh Baghel z "Film Village", któremu serdecznie dziękujemy za udostępnienie kopii. 

Mardaani (Nieustraszona)
reż. Pradeep Sarkar, Indie 2014, czas trwania: 2 h

Shivani Shivaji Roy (Rani Mukerji) jest odważną i oddaną policjantką zaangażowaną w walkę z handlem ludźmi. Gdy zostaje porwana kilkunastoletnia dziewczynka Pyaari, Shivani wpada na trop organizacji przestępczej, którą kieruje Karan Rastogi (Tahir Raj Bhasin). Rozpoczyna pełną niebezpieczeństw walkę o uwolnienie wykorzystywanych seksualnie kobiet. Film Mardaani podejmuje trudny temat handlu ludźmi i zmuszania do prostytucji; stanowi również portret odważnej kobiety, która świadoma swojej siły, z determinacją walczy, by osiągnąć cel.

Przed filmem zapraszamy na prelekcję Darii Dulok, która opowie o portretach kobiet w indyjskiej kinematografii i ich prototypach z hinduskiej mitologii.

Daria Dulok – badaczka kultury Indii, indyjskich widowisk teatralnych i kinematografii, tłumaczka języka hindi. Prowadzi wykłady dla studentów i słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku. W Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu prowadzi Dyskusyjne spotkania z kinem indyjskim i popularnonaukowe wykłady o kulturze Indii.

WSTĘP WOLNY

 

 

Terminy


Okres: 2017-03-07 19:00 - 22:00

Wspierane przez iCagenda