19. WALENTYNKI Z PIOSENKĄ LITERACKĄ!

Piwnica na Wójtowskiej
Termin: 2017-02-11 19:30

Miejsce: Piwnica na Wójtowskiej, filia SDK  |  Miejscowość: Warszawa

19. WALENTYNKI Z PIOSENKĄ LITERACKĄ

11 lutego 2017 r. o godz. 19.30 - Piwnica na Wójtowskiej

Dzięwiętnaste już walentynki esdekowskie a już 4 w Piwnicy na Wójtowskiej. I tym razem będzie jak zawsze. O miłości! Nie ma przebacz. Ale też jak zawsze bez banałów, bez popowego zacięcia królującego w tym temacie w mediach. No i oczywiście będzie kolorowo pod względem nastroju, stylu, sposobu traktowania tematu. Pomoże temu jak zawsze dobór artystów.

W tym roku wygląda to tak:
Tomasz Drachal - gitara śpiew,
Andrzej Dębowski - gitara śpiew
Eliza Hanisch - wiolonczela, 
Józwa Czyż - gitara, Jan Herbst - gitara 

Marek Bartkowicz - gospodarz wieczorów

walen1

Andrzej Dębowski - Pisze i wykonuje piosenki. Obecnie z zespołem Palto6 przygotowuje program autorskich utworów - kolaż osobistych odczuć z literackimi odnośnikami i kulturowymi skojarzeniami. W 2015 roku ukazała się jego - nagrana wspólnie z Mateuszem Nagórskim - płyta "Skruchy i erotyki dla Ewy”, na którą składają się piosenki do wierszy Jacka Kaczmarskiego nieumuzycznionych przez autora. Zdobył kilka nagród na festiwalach z kręgu „piosenki z tekstem” m.in.: Grand Prix imienia Jonasza Kofty w OPPA w 2012 roku , I Nagroda w Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory 2015.

walen2Tomasz Drachal (w trio El Minte) - gitarzysta, kompozytor tekściarz, grywał autorskie koncerty w wielu miastach polski. Uczestnik kilku edycji warsztatów swobodnej improwizacji w ramach festiwalu AudioArt, prowadzonych przez muzyków z zespołu Kawalerowie Błotni. Śpiewał w Chórze Gębofonicznym pod kierunkiem Patryka Zakrockiego. Pewną ciekawostkę stanowi również jego zainteresowanie etnicznymi technikami wokalnymi, w tym archaicznym śpiewem gardłowym i alikwotowym. Zdobywał nagrody na festiwalach Piostur Gorol Song w Andrzychowie, SandŁicz w Sandomierzu, Kropka w Głuchołazach, Poetycko-Muzyczna Bitwa pod Gorlicami oraz Nocnik w Łęczycy. Finalista Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie.

Bilety w cenie 25 zł. dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy.
Zasady rezerwacji biletów na: www.scenapw.sdk.pl

 

 

Adres:
Zakroczymska 11, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2017-02-11 19:30

Wspierane przez iCagenda