Madrugada - Muzyka Wielu Kultur

Inne
Termin: 2016-11-24 19:00

Zapraszamy do Sali Kameralnej Staromeisjkiego Domu Kultury na kolejny koncert z cyklu "Muzyka wielu kultur". W czwartek 24 listopada 2016 o godz. 19.00 wystąpi zespół Madrugada.

Wstęp wolny.

Zespół, o dźwięcznej nazwie MADRUGADA (hiszp. „poranek”) tworzą artyści od lat zafascynowani rdzenną muzyką hiszpańskiej Andaluzji. Przeniknięci duchem ognistego flamenco, poprzez muzykę i taniec przekazują na koncertach niesamowitą dawkę polsko-hiszpańskiej energii. Bogaty repertuar zespołu stanowią przede wszystkim współczesne wariacje na temat tradycyjnych form flamenco, własne kompozycje oraz utwory flamenco nuevo, w których można usłyszeć wpływy muzyki arabskiej i jazzu.

Inspiracji artystom dostarczają częste podróże do Hiszpanii, gdzie doskonalą swoje umiejętności pod okiem największych mistrzów gatunku i na Kubę, skąd przywożą prawdziwie latynoskie rytmy. Koncert zespołu to także uczta dla oka. Tancerki w barwnych, oryginalnych strojach opowiadają ruchem historie o miłości, namiętności, tęsknocie, radości i smutku. Szczery, emocjonalny przekaz utworów oraz zróżnicowanie repertuaru zabierają widzów w niezapomnianą podróż do krainy duende.

Skład zespołu: Iwona Skrzos, Wiktoria Kwiatkowska, Kamila Olesińska,

Anika Kamińska, Maciej Wieżyński, Michał Herman

 

 

 

Terminy


Termin: 2016-11-24 19:00

Wspierane przez iCagenda