WIECZÓR TEATRALNY - ROMAIN ROLLAND „COLAS BREUGNON”

Piwnica na Wójtowskiej
Termin: 2016-04-09 19:30

Miejsce: PIWNICA NA WÓJTOWSKIEJ filia SDK  |  Miejscowość: Warszawa

WIECZÓR TEATRALNY

Zapraszamy 9 kwietnia 2016 r. o godz. 19.30 - Piwnica na Wójtowskiej

gorkaROMAIN ROLLAND
„COLAS BREUGNON”

wykonanie - Stanisław Górka
reżyseria - Tadeusz Wiśniewski
scenografia - Iza Toroniewicz
piosenki - Georges Brassens
aranżacja i kierownictwo muzyczne - Jerzy Derfel

Colas Breugnon - powieść Romaina Rollanda wydana po raz pierwszy w roku 1919. Napisana w formie rodzaju pamiętnika tytułowego Colasa Breugnona, którego postać wzorowana była na pradziadku pisarza.
„Mój Boże, jakież dobre jest życie.. Tylko duchowo bogata postać rzecz ujęłaby w ten sposób. Człowiek zadowolony z każdego szmeru trawy, każdego obłoku słonecznego lśnienia. Romain Rolland, laureat Nagrody Nobla stworzył takiego, kochającego życie bohatera. Colas Breugnon, w rolę którego wcielił się Stanisław Górka, to mieszkaniec Clemecy. Człowiek, z którym przebywać można całymi godzinami. Z nim smutki dnia codziennego wydają się być nieznaczące i błahe. Colas jest jest piewcą życia z poczuciem humoru i szacunkiem dla każdego człowieka. Troski skłaniały go do wysiłku, który zaliczał do przyjemności. Praca była dla niego sensem każdego poranka i uzasadnieniem wieczorów. Uwielbiał wszystko to, co jest dobre, wino, piękne, kształtne kobiety oraz soczystą pieczeń. Ojciec rodziny, lecz czy szczęśliwie zakochany? Twierdził, że nie ma smutnego czasu, są tylko smutni ludzie... Zapraszamy wszystkich Widzów, niech słuchając piosenek Georgesa Brassensa, wyobrażą sobie świat, gdzie zgoda i wspólna praca jest dobrem najwyższym.”

Stanisław Górka - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Od 1979 nauczyciel akademicki w PWST w Warszawie. W 1987 uzyskał stopień doktorski, a w 2002 habilitację.Od 1977 aktor Teatru Współczesnego w Warszawie, a od 1993 lider Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę. Ponadto występował w Teatrze Dramatycznym, Teatrze Nowym i Centrum Łowicka w Warszawie, Bałtyckim Teatrze Dramatyczny w Koszalinie i Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Największą popularność telewizyjną przyniosła mu rola w serialu Plebania. W 2011 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W 2013 Medalem Gloria Artis.

Bilety w cenie 25 zł. dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy.
Zasady rezerwacji biletów na: www.scenapw.sdk.pl

 

 

Adres:
Zakroczymska 11, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2016-04-09 19:30

Wspierane przez iCagenda