Sundaita Keita - Mity i postaci Afryki

Mity Afryki
Termin: 2016-03-07 19:00

Tematem szóstego już spotkania w ramach cyklu "Mity i postaci Afryki" będzie Sundiata Keïta– założyciel Imperium Mali w Afryce Zachodniej. Postrzegany jako wielki król-magik oraz narodowy bohater ludów posługujących się językiem malinke. W historii Afryki Zachodniej jest postacią kluczową. Chociaż był muzułmaninem wykorzystał też miejscową religię, budując reputację jako człowiek potężnej magii. Sundiata nie był absolutnym monarchą, wbrew temu co sugeruje tytuł, chociaż prawdopodobnie dzierżył powszechną władzę. Imperium Mali było podobno federacją, w której każde plemię miało swojego przedstawiciela w radzie

Spotkanie poprowadzi dr Ewa Kalinowska (Uniwersytet Warszawski)

Zapraszamy do Piwnicy Largactil Staromiejskiego Domu Kultury.

Poniedziałek, 7 marca 2016 godz. 19.00

Wstep wolny.

informacje, zapisy: Paulina Zając, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 831 23 75 w. 141

Kilka słów o cyklu: "Mity i postaci Afryki"
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przenieść się w świat afrykańskich mitów i legend – odkrywać jak ponadczasowe prawdy znajdują odzwierciedlenie w naszym codziennym życiu i wyrażają się w tak nowoczesnej sztuce jaką jest komiks. Podczas spotkań przybliżymy też szereg postaci kontynentu afrykańskiego – zarówno historycznych jak też bardzo aktualnych bohaterów świata kultury i sztuki, nauki, społeczników, aktywistów itp.

Uczestnicy spotkań o mitach i postaciach Afryki będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach komiksowych (kwiecień 2016) zakończonych wydaniem albumu komiksu.

Organizator: Staromiejski Dom Kultury, Partnerzy: Katedra Języków i Kultur Afryki Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja FilmGramm, Centrala – Central Europe Comics Art, Fundacja AfrykaConnect, Forum Kenijsko - Polskie, Fundacja dla Somalii, Fundacja Adulis.
Patronat: Kontynent Warszawa, Etnosysytem.pl, Afryka.org.

 

 

Terminy


Termin: 2016-03-07 19:00

Wspierane przez iCagenda