MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU LALEK - spektakl "Noe" i spotkanie

Piwnica na Wójtowskiej
Termin: 2016-03-21 19:00

Miejsce: PIWNICA NA WÓJTOWSKIEJ filia SDK  |  Miejscowość: Warszawa

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU LALEK

Zapraszamy 21 marca 2016 r. o godz. 19.00 - Piwnica na Wójtowskiej

WALNY TEATR - „NOE” - spektakl

wal2„Noe” to spektakl o Noe - dyrygencie. Staje on przed zadaniem poprowadzenia koncertu z partytury "Potop". Niestety Orkiestra przerażona zapisem treści koncertu ucieka. Dyrygent zostaje sam z instrumentami i rozczarowaną publicznością. Zaczyna tworzyć - instrumenty stają się zwierzętami które opowiadają o ludziach, z którymi żyli czyli o orkiestrze. Publiczność, czyli ci co zostali, też zostają nazwani i przedstawieni jako ci naiwni i głupi czyli zwierzęta... Noe zaprasza widza na Arkę, zaprasza do wspólnego tworzenia... tylko tworzenie, wspólny koncert może ocalić przed zagładą. Orkiestrą staje się widownia. Muzyka dzięki możliwości aranżacji live jest tworzona w obecności widza i przez widza. Noe dyryguje, śpiewa i gra. Potop mija, koncert dobiega końca. Noe staje przed dylematem, co dalej... Noe płynie dalej, dalej dyryguje, mimo nieobecności orkiestry... mimo złorzeczeń żony i prób przywołania go na brzeg.

Walny - Teatr powstał w roku 1999 r. z inicjatywy Adama Walnego, absolwenta wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Warszawie, stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teatr w swych pracach penetruje różne tradycje teatru lalki, maski i przedmiotu w warunkach studyjnych, estradowych i ulicznych. Używa lalki również poza sceną: w edukacji, terapii i sztuce performance.

Więcej o Teatrze i spektaklu na: www.walnyteatr.pl

Bilety na spektakl w cenie 20 zł. dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy. Zasady rezerwacji: www.scenapw.sdk.pl

***

Po spektaklu:

„TEATR LALEK - KTO TO, CO TO - ŻYWY CZY UMARŁY?” - spotkanie

Gośćmi spotkania będą prof. Jagoda Opalińska (Akademia Teatralna, Warsza-wa, Grupa Teatralna Papahema), prof. Grażyna Kilarska (Akademia Sztuk Pięk-nych, Gdańsk), prof. Grzegorz Witek (Akademia Sztuk Pięknych, Warszawa), Agnieszka Niezgoda (aktorka Teatru Lalek). Spotkanie poprowadzi Adam Walny (lalkarz).

 

Adres:
Zakroczymska 11, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2016-03-21 19:00

Wspierane przez iCagenda