Festiwal Kocham Dziwne Kino - best of cz. 9 w DKFN

Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych
Termin: 2021-02-16 19:00

Festiwal Filmowy "Kocham Dziwne Kino" i Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych Staromiejskiego Domu Kultury zapraszają na cykl pokazów online połączonych z prelekcją.
Wtorek, 16.02.2021 zapraszamy na najlepsze filmy z 8 edycji Festiwalu Kocham Dziwne Kino

*o godz. 19.00 zapraszamy na prelekcję poprzedzającą seans, którą wygłosi Dawid Gryza - pomysłodawca i dyrektor festiwalu
Link do prelekcji: https://zoom.us/j/95605021156?pwd=TDN3V04veGJQRVp5RVF5RS9DeklGQT09&fbclid=IwAR1INd9nJHiuWeiDU9PfVDP5rKEmi-J6jgX2zDhGUGzeeYPY5WkoIonRIVU#success.
Meeting ID: 956 0502 1156
Passcode: 471070
 

PROGRAM:

SIEMAZIEMIA - INTRO (2019)
reż. Jakub Kostewicz
Równie abstrakcyjne co dosłowne ukazanie dziwacznych narodzin, przepełnionych krwią i wodami płodowymi. Przerażona światem zewnętrznym istota postanawia wrócić do łona.
 
TA KOSZMARNA NIEDZIELA (2018)
reż. Kamil Wójcik
Kiedy nieubłaganie nadchodzi wolna niedziela, a wokoło rozbrzmiewa chichot rodzin przepychających się pośród parków, a galerie i sklepy są zamknięte, niektórzy przeżywają koszmar. Zamknięci w czterech ścianach, przygnieceni natłokiem myśli, toczą walkę o przetrwanie. Kiedy praca zdaje się być chwilą wytchnienia, wtedy dzień wolny staje się tragedią.
 
ELEKTRONIKT - KŁOPOTY (2020)
reż. Maciej Bednarek
oficjalny klip
technika : animacja poklatkowa
produkcja: Maciej Bednarek (Bednar Media)
scenariusz i animacja: Maciej Bednarek (Bednar Media)
 
WAWRZYNY JUŻ ŚCIĘTO (2020)
reż. Tomasz Janowski
Łyk kawy, pobudza bohatera do zagłębienia się we wspomnienie. We wspomnienie niepowodzenia. We wspomnienie porażki.
 
KRASNALE (2017)
reż. Piotr Sułkowski
Nastoletnia dziewczyna budzi się w domku dla lalek. Ku swemu przerażeniu zauważa, że przez okienko przygląda jej się wielkie oko. Okazuje się że domek trzyma w rękach jeden z Krasnali, który pstryknięciem wyłamuje drzwi i wkłada tam swój monstrualny język...
 
CHMURKA (2019)
reż. Konrad Domaszewski
Wiejskie życie pary dobrotliwych gospodarzy upływa beztrosko u boku ukochanej owieczki o imieniu „Chmurka”. Traf chciał, że pewnego sielankowego, niczym szczególnym nie wyróżniającego się poranka ma miejsce zapierająca dech w piersiach, po stokroć wykraczająca poza idylliczną rzeczywistość dnia powszedniego, rzecz… arcy-osobliwa.
 
PECADOR CONTRA NAZI ZOMBIE (2020)
reż. Paweł Kaczmarek & Dawid Gryza
Pecador, zamaskowany mistrz lucha libre, meksykańskiej odmiany wrestlingu, któremu przed laty udało się powstrzymać inwazję kosmitów na Ziemię, zmaga się z demonami przeszłości...
 
FAUST (2019)
reż. Marianna Atłas
Animacja dyplomowa stworzona w technice połączenia tradycyjnej, przestrzennej animacji lalkowej i animacji cyfrowej. Jest to autorska interpretacja legendy o Fauście, oparta o dramat Johanna Wolfganga von Goethego, w której uczony borykający się ze znalezieniem istoty sensu życia zawiera układ z diabłem. W filmie alchemik zostaje nawiedzony przez Mefistofelesa, skrywającego się pod postacią czarnego pudla. Animacja nawiązuje do nurtu niemieckiego ekspresjonizmu filmowego. Bazę stanowiły wykonane odręcznie lalki oraz scenografia.
 
GRUN DE BERG. WYZWANIE (2019)
reż. Marcin Olechnowski
Film przedstawia historię Władysława Grün de Berga – szanowanego w środowisku górskim alpinisty zielonogórskiego pochodzenia – zdobywcy najbardziej wymagających szczytów. By wrócić do wspinaczki decyduje się na wyprawę na niezdobytą jeszcze nigdy Górę Tatrzańską. Dokumentaliści śledzą każdy krok bohatera, będąc obserwatorem jego codzienności, ludzi, z którymi przebywa oraz zmagań i wyrzeczeń jego śmiałej wspinaczki. To historia o wielkim ryzyku i prawdziwym znaczeniu pasji, oddania się górskim wyprawom. By widz dokładnie zgłębił biografię Władysława, ekipa zebrała fotografie, wycinki prasowe oraz filmy z archiwów prywatnych, które ułożone w sekwencje i wywiady tworzą fabularną, spójną całość.
 

 

 

Terminy


Termin: 2021-02-16 19:00

Wspierane przez iCagenda