Festiwal Kocham Dziwne Kino - best of cz. 8 w DKFN

Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych
Termin: 2021-02-09 19:00

Festiwal Filmowy "Kocham Dziwne Kino" i Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych Staromiejskiego Domu Kultury zapraszają na cykl pokazów online połączonych z prelekcją.
 
Wtorek, 9.02.2021 zapraszamy na najlepsze filmy z 8 edycji Festiwalu Kocham Dziwne Kino

*o godz. 19.00 zapraszamy na prelekcję poprzedzającą seans, którą wygłosi Dawid Gryza - pomysłodawca i dyrektor festiwalu
Link do prelekcji:

Meeting ID: 961 0491 8769
Passcode: 073058
 
 
PROGRAM:
 
DZIECI VIDEO (2018)
reż. Sławek Podwojski
Początek lat 90. ubiegłego wieku. Grupa młodych chłopaków chce rozkręcić interes w postaci wypożyczalni kaset VHS. Niestety zatracają przy tym swoją przyjaźń. Ale czy na pewno?
 
PLAY (2018)
reż. Piotr Sułkowski
Mężczyzna (AdamWoronowicz) trawiony przez poczucie winy, ponieważ nie odważył się stanąć w obronie własnej matki (Joanna Kulig), wciela się w rolę mordercy i zmusza dziesięcioletniego siebie do zmierzenia się z traumą.
 
KARMINADEL FIKCJO (2017)
reż. Mateusz Pawełczyk
Twórcze przekształcenie (cover/pastisz/inspiracja/cytat) słynnej sceny z filmu "Pulp Fiction".
 
MIĘSO CYBORGA (2018)
reż. Michał Glapiak
W postapokaliptycznym, strawionym przez nuklearną zagładę świecie, wegetację zapewniają tylko rabunek i kanibalizm. Szajka zdegenerowanych przez wojnę, rozsmakowanych w ludzkim mięsie zwyrodnialców zdobywa pożywienie przy pomocy zaprogramowanego na zabijanie cyborga. Sielanka trwa do czasu, aż morderczej maszynie psuje się akumulator. Próba naprawienia awarii okaże się początkiem końca marnej egzystencji karaluchów w ludzkiej skórze. Śmierć głodowa byłaby rozkoszą w porównaniu z tym, co przygotował dla nich ich własny cyborg!
 
KISHONIA (2018)
reż. Horacy Muszyński
HM channel przedstawia najbardziej ukiszony film roku. Horror, który mrozi krew w żyłach i stoi w kontrze do instagramowego Food Porn. Nadeszła apokalipsa! Wywołały ją polskie ogórki kiszone! Dwóch naukowców postanawia rozwikłać problem dziwnej choroby zmieniającej ludzi w zmutowane ogórki. W trakcie na jaw wychodzą kolejne zaskakujące fakty dotyczące polskich kiszonek. Czy uda się ocalić ludzkość? Krótkometrażowy film w stylistyce amerykańskich horrorów klasy B, opiera się na typowym gatunkowym scenariuszu. Jednak ta prosta, z pozoru błaha opowieść tak naprawdę jest przerysowanym odbiciem problemów współczesności. Polską wersję filmu czyta jeden z najbardziej cenionych lektorów, Tomasz Knapik. W polskiej kulturze mass mediów lektor jest fenomenem, inspirującym narzędziem dla sztuki filmowej i dziedzin pokrewnych.

 

 

Terminy


Termin: 2021-02-09 19:00

Wspierane przez iCagenda