Promocja albumu „Postaci Afryki w komiksie”

Kultura Otwartości
Termin: 2020-12-14 19:00

Zapraszamy na spotkanie promocyjne albumu "Postaci Afryki w komiksie cz.VII", które odbędzie się w poniedziałek 14 grudnia o godzinie 19.00/

Link do spotkania: 

https://zoom.us/j/97604503878?pwd=amk3RUJCeE1RRWtjNzhEU3BQeHdvZz09

Meeting ID: 976 0450 3878
Passcode: 997294

 

Podczas spotkania zaprezentujemy komiksy z najnowszego albumu oraz porozmawiamy z ich autorami. którymi są: Paweł Paradowski, Andrzej Wasiluk,           Agnieszka Góralczyk, Justyna Bazylewicz, Magda Kopczewska, Magda Krókowska, Julia Borysenko a także z prowadzącą warsztaty Bereniką Kołomycką. 

O albumie i kulisach jego powstania:

Piękna, ogromna i bardzo zróżnicowana Afryka dała początek całej ludzkości – według wielu źródeł pierwszy człowiek pochodzi właśnie z terenu Abisynii (obecnie Etiopia). Licząca tysiąclecia tradycja i kultura kontynentu afrykańskiego nadal jest mało znana na świecie, a jej znaczenie niedoceniane.
 
Kontynent to 54 państwa, blisko 2 tysiące języków i dialektów - istny tygiel kulturowy, jeden z najszybciej rozwijających się regionów świata, miejsce tętniące różnymi rodzajami sztuki, w którym współistnieją wspaniałe parki przyrodnicze oraz nowoczesne metropolie, gdzie przenoszą się światowi liderzy nowych technologii.
Podczas cyklu spotkań „Kultury i postaci Afryki” uczestnicy poznawali zróżnicowane i bogate kultury kontynentu afrykańskiego ze szczególnym naciskiem na współczesne nurty kulturowe a także szereg postaci kontynentu afrykańskiego – zarówno historycznych jak też bardzo aktualnych bohaterów świata kultury i sztuki, nauki,
społeczników, aktywistów.
 
Niniejszy album dedykowany jest właśnie im – setkom,
tysiącom nieznanych szerzej historii pionierów, liderów, którzy tworzyli i tworzą nadal, jego wspaniałe dziedzictwo kulturowe.
Spotkania w cyklu „Kultury i postaci Afryki” wraz z albumem podejmują się weryfikacji i obalania krzywdzących stereotypów dotyczących Afryki oraz roli Afrykańczyków w kształtowaniu tego kontynentu dbając o dostarczanie zróżnicowanego, pełniejszego obrazu kontynentu a także oddawanie głosu osobom z niego pochodzącym.
 
Komiksy zostały wykonane w większości przez amatorskich rysowników, osoby, które zainspirowały się tematyką poruszaną na spotkaniach w cyklu „Kultury i postaci Afryki” oraz ideą inicjatywy. Ciekawe i emocjonujące historie wybranych postaci uczestnicy przekładali na język komiksu pod kierunkiem Bereniki Kołomyckiej.

 

 

Terminy


Termin: 2020-12-14 19:00

Wspierane przez iCagenda