"Próba dla ludzkości" - pokaz filmowy ONLINE z Festiwalem Human Doc

Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych
Termin: 2020-09-29 19:00

Nawiązując do Międzynarodowego Dnia Pokoju (20.09.), Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych Staromiejskiego Domu Kultury oraz Festiwal Human Doc zapraszają na pokazy filmowe uwrażliwiające na zagrożenia pokoju na świecie i pokazujące wysiłki na rzecz jego zapewnienia. 

  

 We wtorek 29 września 2020 o godz. 19 zapraszamy na pokaz filmu  

PRÓBA DLA LUDZKOŚCI 

Czas trwania filmu: 72 min. 

Kraj produkcji: Dania 

Rok produkcji: 2019 

Reżyser: Jonas Bruun 

LINK DO FILMU: https://vod.pl/filmy-dokumentalne/proba-dla-ludzkosci/flnqsb0

Kiedy kryzys związany z uchodźcami uderzył w wybrzeża Europy, młody Duńczyk Salam udaje się do Grecji na ochotnika. Ratowanie uchodźców z Morza Egejskiego staje się jego powołaniem. Pewnej nocy, próbując znaleźć zaginioną na morzu rodzinę uchodźców, Salam zostaje aresztowany i oskarżony o handel ludźmi. Jeśli zostanie skazany, resztę życia spędzi w greckim więzieniu. W kraju, w którym narodziła się demokracja, przypadek Salama wyznaczy kierunek dla przyszłości rodzaju ludzkiego w Europie. Werdykt zadecyduje, czy na Starym Kontynencie ratowanie życia jest przestępstwem. 

Gorąco polecamy też inne filmu Festiwalu Human Doc dostępne na VOD https://vod.pl/humandoc-miedzynarodowy-festiwal-filmowy?fbclid=IwAR1RHNyVP5iVbpxI6KQn5FFox4J8kgoxeX1doukvPEYoZaJR-MlQ8s1XVvE

 

 

 

Terminy


Termin: 2020-09-29 19:00

Wspierane przez iCagenda