Jak być piękną w Indiach? - SPOTKANIE ONLINE

Kultura Otwartości
Termin: 2020-06-23 18:30

SPOTKANIE W FORMIE ONLINE

Pomimo kwarantanny nie zaprzestajemy naszych działań i tym razem zapraszamy do sieci na spotkanie online

Staromiejski Dom Kultury. we współpracy z Kołem Naukowym Doktorantów Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego "Orientuj się!" zapraszają na kwietniowe Spotkania z Orientem-Online

Siódme spotkanie odbędzie się we wtorek 23 czerwca o godz. 18.30. Link do spotkania 

 

JAK BYĆ PIĘKNĄ W INDIACH?

Zdaniem klasycznych poetów indyjskich twarz pięknej kobiety powinna przypominać księżyc w pełni, bowiem uznawano zaokrąglone rysy twarzy za ponadprzeciętnie atrakcyjne. Duże oczy, przypominające płatki lotosu, wzbudzały powszechny zachwyt. Piękna talia oraz uda wąskie i gibkie niczym trąba słonia zapierały dech w piersiach mężczyzn. Czy ideał indyjskiego piękna zmienił się na przestrzeni lat? Czy indyjski rynek beauty stawia na nowoczesność, a może pozostaje wiernym naturalnym składnikom i miksturom znanym już od czasów ajurwedyjskich?

Na te i inne pytania odpowie Iga Bielawska indolożka i tłumaczka tamilskiej feministycznej poezji kobiecej, doktorantka Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej.

Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli zaprosić Państwa znowu do naszej siedziby na pięknej warszawskiej Starówce :)

 

 

Terminy


Termin: 2020-06-23 18:30

Wspierane przez iCagenda