Indie, czyli z czym to się je - SPOTKANIE ONLINE

Kultura Otwartości
Termin: 2020-05-12 17:30

SPOTKANIE W FORMIE ONLINE

Pomimo kwarantanny nie zaprzestajemy naszych działań i tym razem zapraszamy do sieci na spotkanie online

Staromiejski Dom Kultury. we współpracy z Kołem Naukowym Doktorantów Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego "Orientuj się!" zapraszają na kwietniowe Spotkania z Orientem-Online

Piąte spotkanie odbędzie się we wtorek 12 maja o godz. 17.30. Link do spotkania https://meet.google.com/yez-grhz-qyu

Jedzenie to nieodłączna część każdej kultury. W przypadku Indii, którą uznaje się za mozaikę kultur, języków i religii, współczesna sztuka kulinarna jest połączeniem wielu elementów. Ich wspólnym mianownikiem są specyficzne produkty spożywcze oraz nieodłączne przyprawy.

W trakcie spotkania on-line zastanowimy się co o jedzeniu mówią dawne teksty indyjskie oraz współczesne upodobania wielbicieli street foodów rodem z największych miast Indii. Zajrzymy w talerze Indusom wyznającym różne religie. Zastanowimy się czy wszyscy hindusi to wegetarianie, a na koniec kilka przydatnych trików, dzięki którym staniecie się kreatorami smaku i stylu znad Gangesu ?

Spotkanie poprowadzi Iga Bielawska – indolożka, tłumaczka z języka tamilskiego, ekonomistka oraz doktorantka Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego.


Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli zaprosić Państwa znowu do naszej siedziby na pięknej warszawskiej Starówce :

 

 

Terminy


Termin: 2020-05-12 17:30

Wspierane przez iCagenda