SUPERBOHATEROWIE AFRYKI – WARSZTATY KOMISKOWE

Warsztaty
Termin: 2020-02-15 10:00

Miejsce: Piwnica Largactil SDK, Rynek Starego Miasta 2

15 i 16 lutego, sobota i niedziela, godz. 10:00-16:00

SUPERBOHATEROWIE AFRYKI – WARSZTATY KOMISKOWE
Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2, Piwnica Largactil

Udział bezpłatny, zapewniamy podstawowe materiały.
Obowiązują zapisy zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 022 831 23 75 w. 141
Warsztaty dla osób dorosłych, ewentualnie nastoletnich (16+)


Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przeżyć wspaniałą przygodę z komiksem. Nie trzeba być doświadczonym rysownikiem – wystarczą chęci i gotowość do zaangażowania oraz zainteresowanie tematem.

Celem warsztatów jest walka z krzywdzącym stereotypem, że Afrykanie nie mieli konstruktywnego wpływu na postęp na swoim kontynencie. Wręcz przeciwnie, Afryka to kontynent setek, tysięcy nieznanych szerzej historii pionierów, liderów, którzy tworzyli i tworzą nadal wspaniałe dziedzictwo kulturowe.

Podczas dwudniowych warsztatów adaptujemy na komiks fragment biografii postaci ważnej dla kontynentu afrykańskiego.

Wszystko pod okiem i przy doradztwie Bereniki Kołomyckiej – artystki komiksowej, doświadczonej w prowadzeniu tego typu warsztatów. Dodatkowo pomocnym i inspirującym aspektem jest niezwykła plastyczność, bogata i barwna estetyka wielu kultur Afryki, które są tłem do ilustrowanych losów superbohaterów tego kontynentu i wspaniale nadają się do przeniesienia na obrazy.

Prace uczestników zostaną wydane w albumie podobnym do tych wydanych w ramach poprzednich edycji naszych warsztatów: http://kulturaotwartosci.pl/?page_id=511

Udział w obu dniach warsztatów jest obowiązkowy.

 

 

 

Terminy


Termin: 2020-02-16 10:00 - 2020-02-15 10:00

Wspierane przez iCagenda