WARSZTATY LITERACKIE W SDK - Nabór!

Klub Literacki
Termin: 2019-10-29 00:00 - 2019-11-20 00:00

WARSZTATY LITERACKIE W SDK

Piszesz? Wyciągnij teksty z szuflady, pokaż je uznanym twórczyniom i twórcom, krytyczkom i krytykom literackim. Sprawdź swoje możliwości i rozgość się w awangardowym środowisku twórczym.

Warsztaty Literackie w Staromiejskim Domu Kultury są prowadzone od 1986 roku, a ich uczestniczki i uczestnicy tworzą współczesne pole literackie, pisząc poezję, prozę i krytykę literacką.
Udział w warsztatach (w każdą środę w godz. 18–20 od grudnia do czerwca) daje możliwość ćwiczenia warsztatu pisarskiego oraz zdobycia wiedzy na temat literatury i krytyki. W ubiegłych latach spotkania warsztatowe prowadzili m.in. Justyna Bargielska, Jacek Dehnel, Natalia Malek, Joanna Mueller, Marcin Sendecki i Adam Wiedemann. 

Oferujemy zajęcia w dziedzinie poezji, prozy, eseju, krytyki literackiej oraz dotyczące związków literatury z innymi sztukami. Są one prowadzone przez profesjonalnych wykładowców (poetów, prozaików, krytyków literackich i wykładowców akademickich). Obejmują warsztaty kreatywnego pisania, analizę tekstów literackich oraz historię najnowszej literatury. Pozwalają rozeznać się we współczesnym polu literackim.

Uczestnikom naszych warsztatów zapewniamy:
– indywidualne konsultacje twórczości podczas Literackiego Punktu Konsultacyjnego,
– informacje o odbywających się spotkaniach autorskich, dyskusjach, turniejach, festiwalach i innych imprezach kulturalnych,
– pomoc w publikacji na łamach prasy ogólnopolskiej oraz stałą kuratelę koordynatora warsztatów,
– możliwość współtworzenia organizowanego przez SDK festiwalu literackiego „Literatura jak fotosynteza”.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 20 listopada 2019 r. drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zgłoszenie powinno zawierać:

– dane osobowe (imię i nazwisko, nr telefonu, wiek – zapraszamy osoby, które ukończyły 16. r.ż., górnej granicy wiekowej nie ma),
– krótką notkę osobową (typ i nazwa szkoły / kierunek studiów, rodzaj uprawianej twórczości, dotychczasowe osiągnięcia, inne zainteresowania, a także informację o preferowanych autorach / książkach oraz o znajomości najmłodszej polskiej poezji i prozy (dane te nie będą brane pod uwagę podczas postępowania kwalifikacyjnego),
– próbkę twórczości własnej (zestaw 10 wierszy i/ lub prozę i/ lub esej do 7 stron maszynopisu – wszystkie utwory w jednym pliku tekstowym).

Opłata za uczestnictwo w warsztatach – 50 zł miesięcznie. Osoby zakwalifikowane na warsztaty zostaną o tym powiadomione pocztą elektroniczną.

zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dział Literacki: Beata Gula – (022) 831 23 75
koordynatorka warsztatów: Sylwia Głuszak – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Staromiejski Dom Kultury
Rynek Starego Miasta 2
00 – 272 Warszawa

 

 

 

Terminy


Okres: Od 2019-10-29 00:00 do 2019-11-20 00:00

Wspierane przez iCagenda