Promocja nowego numeru „Wakatu” oraz slam literacki

Klub Literacki
Termin: 2019-09-27 18:00

Miejsce: Stół Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20, Warszawa

PROMOCJA NOWEGO NUMERU „WAKATU” ORAZ SLAM LITERACKI

27.09.2019, godz. 18.00
Stół Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20, Warszawa

Zapraszamy na spotkanie promocyjne wokół 1-2 (44-45) / 2019 numeru kwartalnika „Wakat” pt. „Święto pracy?”, w którym pytamy o teraźniejszość i przyszłość pracy, o jej kluczowe problemy, związane z nią utopie i dystopie, a także możliwość budowania wspólnoty oporu, społeczeństwa wyzwolonego od pracy najemnej i opartego na dobrowolności pracy.
Podczas spotkania chcielibyśmy przedstawić Wam efekty tej wspólnej pracy nad numerem: przeczytać wiersze, porozmawiać o tekstach krytycznych, pomyśleć, co wyłania się zza obrazu kreowanego przez naszych autorów i autorki.
W spotkaniu udział wezmą redaktorki i redaktorzy numeru: Joanna Bednarek, Michał Czaja, Sylwia Głuszak, Michał Kasprzak, a także autorki/autorzy i zaproszone gościnie.

Po spotkaniu, o godz. 20.00 zapraszamy na siódmy już slam literacki w Stole Powszechnym, tym razem współorganizowany przez „Wakat” i tym razem na tematy równościowe i wolnościowe: kooperacji, szacunku pomiędzy wszystkimi członkami i członkiniami ludzko-nieludzkiej wspólnoty, o nowym, lepszym świecie, o sprzeciwie wobec kapitalizmu, codziennego upokorzenia, faszyzmu czy patriarchatu.
Wystąpić można pojedynczo albo WIELOOSOBOWO (od 2 do 5 osób).
ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZASADY: Każda z osób (lub grupa osób) występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej (lub grupy osób). W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale - 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Występujemy BEZ REKWIZYTÓW.

Przewidziana jest NAGRODA DLA OSOBY ZWYCIĘSKIEJ GŁOSAMI LUDU!

Organizatorzy:
Stół Powszechny
Teatr Powszechny
Kwartalnik „Wakat”
Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna

 

 

Terminy


Termin: 2019-09-27 18:00

Wspierane przez iCagenda