KONCERTY U BURBACHÓW - wystąpią: NATALIA CIOSTEK i ALEKSANDRA DALLALI

Koncerty u Burbachów
Termin: 2019-09-22 18:00

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury - Rynek Starego Miasta 2; Warszawa

KONCERTY U BURBACHÓW

Zapraszamy w niedzielę, 22 września 2019 r. o godz. 18.00 do sali Kameralnej SDK na koncert z cyklu "Koncerty u Burbachów". Wstęp wolny.

Wystąpią:
NATALIA CIOSTEK - skrzypce
ALEKSANDRA DALLALI - fortepian

Program:
Ernest Bloch – Baal Shem cz. II. Nigun (Improvisation)
Johannes Brahms – Koncert skrzypcowy D-dur op. 77
   cz. I. Allegro non troppo
   cz. II. Adagio
   cz. III. Allegro giocoso, ma non troppo vivace

NATALIA CIOSTEK - jest studentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w mistrzowskiej klasie skrzypiec prof. zw. dra hab. Tadeusza Gadziny.
Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat, zaś mając 8 lat występowała już w Filharmonii Narodowej w Warszawie na XIV Koncercie dla dzieci Wiosna tuż, tuż..., na Kąciku wirtuoza. Występ ten stanowił nagrodę za zajęcie przez nią I miejsca na II Międzyszkolnym Konkursie Skrzypcowym "Mistrz literatury dziecięcej Oskar Rieding” w Warszawie. Inne jej osiągnięcia to m.in.: IV miejsce na I Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w kategorii skrzypiec w Stalowej Woli, II miejsce na VI Przesłuchaniach Skrzypcowych "Janko Muzykant” w Sochaczewie, II miejsce na I Regionalnym Konkursie "Miniatury Skrzypcowej” w Warszawie,
II miejsce na VII Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych w Sochaczewie, tytuł laureata przesłuchań do International Lutosławski Youth Orchestra (I skrzypce).
Natalia od najmłodszych lat dużo koncertuje w Polsce i zagranicą. Ma za sobą dwa tournée koncertowe zagranicą – w Belgii i na Łotwie. W Polsce natomiast występowała m.in. w Starej Prochowni, Zamku Ostrogskich, Cytadeli Warszawskiej Dowództwa Wojsk Lądowych, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Ratuszu w Pucku, na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w ramach VII i VIII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku w ramach XIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” w Gorlicach, Muzeum Podlaskim w Białymstoku, Galerii Apteka Sztuki w Warszawie, Nowym Świecie Muzyki w Warszawie w ramach VIII edycji Festiwalu z okazji urodzin Fryderyka Chopina, Green Cafe Nero na Placu Zamkowym w Warszawie i Green Cafe Nero na Krakowskim Przedmieściu (Telimena) w Warszawie w ramach projektu Bach in the Subways, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w ramach Nocy Muzeów, w Łazienkach Królewskich w ramach Festiwalu Strefa Ciszy, w Łazienkach Królewskich w Pałacu na Wyspie w ramach cyklu koncertów „Salony muzyczne”. Ponadto uświetniała swoją grą uroczystości związane z IX, X i XI Międzynarodowym Motocyklowym Rajdem Katyńskim. Występowała wówczas na Placu Piłsudskiego w Warszawie, a jej gry słuchało wiele ważnych osobistości, m.in. śp. kardynał Józef Glemp, śp. Wiktor Węgrzyn i Krzysztof Jaraczewski (wnuk Józefa Piłsudskiego).
Natalia ponadto interesuje się kompozycją i pisze własne utwory, głównie na skrzypce. Niejednokrotnie wykonywała je podczas koncertów i seminariów kompozytorskich, a także zdobyła nagrody na konkursach za swoje kompozycje (wyróżnienie na I Konkursie Kompozytorskim dla Młodzieży "Moja (mi)nuta” w Łodzi, III miejsce na II Konkursie Kompozytorskim "Moja (mi)nuta” w Łodzi).
W ostatnim zaś czasie Natalia została stypendystką Programu Stypendialnego "100 na 100" im. H. Konopackiej i I. Matuszewskiego, znajdując się tym samym w gronie 100-u laureatów w skali całego kraju.

ALEKSANDRA DALLALI - ukończyła studia pianistyczne w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. dr Andrzeja Dutkiewicza oraz w klasie kameralistyki prof. Barbary Halskiej (2005) Wielokrotnie brała udział w kursach mistrzowskich, m.in. w Maastricht, Eindhoven, Berlinie, Nowym Sączu, Warszawie, Bydgoszczy i Opolu. 
Swoją grę doskonaliła pod kierunkiem takich profesorów jak Barbara Halska, Maria Niemira, Daniel Spiegelberg (Szwajcaria), Alexander Tamir (Izrael), Bracha Eden (Izrael), Hans-Peter i Volker Stenzl (Niemcy) W 1997 roku, wraz z Lechem Napierałą utworzyła duet fortepianowy. Współpraca zaowocowała koncertami na terenie Polski oraz nagraniem płyty dla firmy DUX (2004) Duet zdobył kilka nagród na konkursach, najważniejszym osiągnięciem było zajęcie III miejsca na II Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowym w Białymstoku (2002) W 2001 roku została zaproszona do udziału w Piano Forum w Berlinie, w 2003 roku otrzymała stypendium Mazowieckiego Centrum Kultury. 
Nagrywała dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej, Radia PIK w Bydgoszczy oraz BBC.
W 2006 roku koncertowała w ramach Festiwalu ‘Jeunes Virtuoses à Ennejma Ezzahra’ w Sidi Bou Said (Tunezja) Od roku 2007 towarzyszy instrumentalistom jako pianista-kameralista na Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu.
W 2012 roku była oficjalnym pianistą podczas kursu mistrzowskiego "Sztuka wykonawcza arcydzieł skrzypcowych. Jak przygotować się do międzynarodowych konkursów skrzypcowych" prowadzonego przez prof. Igora Petrushevskiego w ramach XVI Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie.W 2016 roku została zaproszona do udziału w mistrzowskim kursie skrzypcowym prowadzonym przez prof. Tomasza Tomaszewskiego (UDK Berlin) w ramach projektu Akademia Sinfonia Varsovia.
Jako pianista-kameralista wielokrotnie towarzyszyła skrzypkom w krajowych i międzynarodowych kursach oraz konkursach, m.in. w Londynie, Utrechcie (Holandia), Namur (Belgia), Pampelunie(Hiszpania),Barlettcie (Włochy), Filadelfii (Włochy),Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Toruniu oraz Warszawie.
W marcu 2016 roku zadebiutowała w prestiżowej sali Phillips Hall w Musiekgebouw w Eindhoven (Holandia).Koncertuje w wielu instytucjach kulturalnych w Warszawie, m.in. Filharmonii Narodowej, Zamku Ostrogskich, Austriackim Forum Kultury, Bibliotece Narodowej, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, Muzeum Niepodległości, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Muzeum Narodowym. Od października 2014 pełni funkcję starszego wykładowcy w macierzystej uczelni, gdzie pracuje jako pianista w klasach skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny oraz prof. Magdaleny Szczepanowskiej. W 2015 r. otrzymała nagrodę II stopnia Rektora UMFC. Współpracowała również z prof. Robertem Szrederem w Talent Class przy Conservatorium Maastricht (Holandia).

 

 

 

 

Terminy


Termin: 2019-09-22 18:00

Wspierane przez iCagenda