KONCERT PREMIEROWY PŁYTY „KLEZMERSI”

Piwnica na Wójtowskiej
Termin: 2019-06-21 19:30

Miejsce: Piwnica na Wójtowskiej - Filia SDK (ul. Zakroczymska 11)

PIWNICA NA WÓJTOWSKIEJ

21 czerwca 2019 r. o godz. 19.30 - Piwnica na Wójtowskiej

KONCERT PREMIEROWY PŁYTY „KLEZMERSI”

Damian Orłowski - skrzypce
Robert Smoderek - klarnet,
Robert Kuśmierski - Akordeon
Michał Lamża - kontrabas

KLEZMERSI 11Członkowie zespołu Klezmersi są absolwentami Akademii Muzycznej im Fryderyka Chopina w Warszawie. Główną ich pasja, jest tradycyjna muzyka żydowska. Podczas koncertów prezentują klezmerską muzykę z całej Europy, a zwłaszcza z Polski, Węgier, Rumunii, Niemiec oraz krajów bałkańskich. Wykonują również utwory (nierzadko szlagiery) wybitnych kompozytów tworzących w tej stylistyce.

Podobnie jest na tej płycie - dużo muzyki tradycyjnej, ale też utwory, które skomponowali: Morris Winchevaky, Zygmunt Białostocki, Moyshe Nadir, Aleksander Olshanetsky, Amitai Ne`eman, Jerzy Petersburski, Vittorio Monti czy Gerge Dinicu. Ponieważ żywiołem Klezmersów jest niczym nieskrępowana interpretacja muzyczna w bezpośrednim kontakcie z odbiorcą, proponujemy Państwu płytę LIVE, czyli zapis koncertu dokonany w Piwnicy na Wójtowskiej.

Wydawcą płyty jest Staromiejski Dom Kultury.

To już trzecia koncertowa płyta wydana przez SDK, a nagrana w jego Filii. Płytami „Aniołowo koło Darwinowa”, „Piwniczka pod szlafroczkiem” i „Klezmersi” kontynuujemy tradycję zapoczątkowaną przez założyciela Piwnicy na Wójtowskiej Ryszarda Ostromęckiego. Za Jego czasów również nagrywano tu płyty.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy. Zasady rezerwacji: www.scenapw.sdk.pl

 

 

Terminy


Termin: 2019-06-21 19:30

Wspierane przez iCagenda