Ndebele i amharski:warsztaty kulturowo-językowe: Dni Afryki 2019

Edukacja międzykulturowa
Termin: 2019-06-06 19:00

Zapraszamy na spotkanie w ramach Dni Afryki 2019 - pełny program: https://www.facebook.com/events/2275076962710237/

Czwartek 6 czerwca - warsztaty kulturowo-językowe:

*** godz. 19.00 - 20.00 - język ndebele

Ndebele (znany także jako północny ndebele) jest drugim, najszerzej stosowanym, rdzennym językiem w Zimbabwe z ponad 16 milionami rodzimych użytkowników. Należy do grupy języków Bantu. Lud Ndebele przywędrował na tereny dzisiejszego Zimbabwe w pierwszej połowie XIX w. z terenów południowej Afryki, o czym świadczy jego bliskie pokrewieństwo z językiem zulu (używanym głównie w Republice Południowej Afryki). Strukturalne, gramatyczne, prozodyczne i fonetyczne cechy ndebele, takie jak aglutynacja, wzory tonalne czy spółgłoski mlaskowe od dawna stanowiły przedmiot zainteresowania językoznawców.
The short course will cover personal pronouns, confirmation and negation, greetings, basic conversation phrases, tongue twisters and family vocabulary as well as the basic information on linguistic and ethnic situation in Zimbabwe. The participants will have an exceptional opportunity to challenge the pronunciation of clicks and other sounds unique to languages spoken in southern parts of Africa with the assistance of the native speaker. The meeting will be held in Polish and English.
Prowadzenie - Zandile Shiela Themba i Patryk Zając

*** godz. 20.00 - 21.00 - język amharski

ሰላም!
Jeśli jesteś ciekawa/ciekawy co kryje się za tymi nieco zabawnie wyglądającymi znaczkami nie pozostaje Ci nic innego jak przyjść na warsztaty z języka amharskiego i poznać jeden z głównych języków używanych w odległej i niezrównanie pięknej Etiopii.

Prowadzenie - Kinga Turkowska

 

 

Terminy


Termin: 2019-06-06 19:00

Wspierane przez iCagenda