Tunezja na talerzu… malowana – warsztat Dni Afryki 2019

Edukacja międzykulturowa
Termin: 2019-05-24 18:00

Zapraszamy na spotkanie w ramach Dni Afryki 2019 - pełny program: https://www.facebook.com/events/2275076962710237/

Piątek, 24.05.2019 godz. 18.00, Piwnica Largactil, Staromiejski Dom Kultury.

Tunezja leży w północnej Afryce, a ponad jedną trzecią jej terytorium zajmuje pustynia Sahara. Mogłoby się więc wydawać, że ten kraj o piaszczystym krajobrazie nie może być kolorowy… Jak inna jest jednak rzeczywistość! Tunezyjczycy doskonale wiedzą, jak sprawić, by ich otoczenie zachwycało feerią barw. Wystarczy odwiedzić tunezyjski bazar, by się o tym przekonać! Zachwyt budzą tam m.in. naturalne przyprawy o niezwykle intensywnych odcieniach żółci i czerwieni, tradycyjne stroje uszyte z barwnych materiałów, piękne narzuty i dywany z kolorowymi wzorami, niezwykłe wyroby ceramiczne zdobione tradycyjnymi motywami…

Jeśli chcecie poznać barwy Tunezji oraz spróbować swoich sił w malowaniu tunezyjskiej ceramiki, zapraszamy do udziału w warsztatach zatytułowanych „Tunezja na talerzu… malowana”, organizowanych w ramach DNI AFRYKI 2019.

Warsztaty poprowadzi polsko-tunezyjska para, Adriana Palińska-Saadi i Samir Saadi z Jasmin – Stowarzyszenia Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej. Opowiedzą oni o Tunezji, udowodnią, że mimo położenia geograficznego jest bardzo kolorowa, oraz wprowadzą uczestników w świat tunezyjskiej ceramiki. W drugiej części spotkania wszyscy będą mieli okazję samodzielnie namalować tradycyjne tunezyjskie zdobienia na ceramicznych naczyniach.

Warsztaty odbędą się 24 maja 2018 (piątek) w godz. 18.00-21.00 w Piwnicy Largactil Staromiejskiego Domu Kultury (Rynek Starego Miasta 2, Warszawa).

Bardzo prosimy o przeniesienie ze sobą na warsztaty naczynia (np. talerzyka, miseczki):
- ceramicznego (nie szklanego!),
- jednolitego (bez tekstury),
- jednobarwnego (białego lub w innym kolorze).

Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Współorganizatorami wydarzenia są Staromiejski Dom Kultury i Jasmin – Stowarzyszenie Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

 

Terminy


Termin: 2019-05-24 18:00

Wspierane przez iCagenda