Promocja albumu „Postaci Afryki w komiksie” - Dni Afryki 2019

Edukacja międzykulturowa
Termin: 2019-05-13 18:00

Zapraszamy na spotkanie w ramach Dni Afryki 2019 - pełny program: https://www.facebook.com/events/2275076962710237/

Poniedziałek, 13.05.2019 godz. 18.00, Piwnica Largactil, Staromiejski Dom Kultury.

 

Piękna, ogromna i bardzo zróżnicowana Afryka dała początek całej ludzkości – według wielu źródeł pierwszy człowiek pochodzi właśnie z terenu Abisynii (obecnie Etiopia). Licząca tysiąclecia tradycja i kultura kontynentu afrykańskiego nadal jest mało znana na świecie, a jej znaczenie niedoceniane.


Kontynent to 54 państwa, blisko 2 tysiące języków i dialektów - istny tygiel kulturowy, jeden z najszybciej rozwijających się regionów świata, miejsce tętniące różnymi rodzajami sztuki, w którym współistnieją wspaniałe parki przyrodnicze oraz nowoczesne metropolie, gdzie przenoszą się światowi liderzy nowych technologii.
Podczas cyklu spotkań „Kultury i postaci Afryki” uczestnicy poznawali zróżnicowane i bogate kultury kontynentu afrykańskiego ze szczególnym naciskiem na współczesne nurty kulturowe a także szereg postaci kontynentu afrykańskiego – zarówno historycznych jak też bardzo aktualnych bohaterów świata kultury i sztuki, nauki,
społeczników, aktywistów.


Niniejszy album dedykowany jest właśnie im – setkom,
tysiącom nieznanych szerzej historii pionierów, liderów, którzy tworzyli i tworzą nadal, jego wspaniałe dziedzictwo kulturowe.
Spotkania w cyklu „Kultury i postaci Afryki” wraz z albumem podejmują się weryfikacji i obalania krzywdzących stereotypów dotyczących Afryki oraz roli Afrykańczyków w kształtowaniu tego kontynentu dbając o dostarczanie zróżnicowanego, pełniejszego obrazu kontynentu a także oddawanie głosu osobom z niego pochodzącym.


Komiksy zostały wykonane w większości przez amatorskich rysowników, osoby, które zainspirowały się tematyką poruszaną na spotkaniach w cyklu „Kultury i postaci Afryki” oraz ideą inicjatywy. Ciekawe i emocjonujące historie wybranych postaci uczestnicy przekładali na język komiksu pod kierunkiem Bereniki Kołomyckiej.

 

 

Terminy


Termin: 2019-05-13 18:00

Wspierane przez iCagenda