"II WĘDROWNY FESTIWAL TAŃCÓW W KRĘGU" W STAROMIEJSKIM DOMU KULTURY

Klub Tańca Dawnego "Alta Novella"
Termin: 2019-05-10 18:00 - 2019-05-11 15:00

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury - Rynek Starego Miasta 2; Warszawa

KLUB TAŃCA DAWNEGO „ALTA NOVELLA”

10 maja 2019 r. w godz. 18.00 - 22.00 i 11 maja 2019 r. w godz. 15.00 - 21.00

"II WĘDROWNY FESTIWAL TAŃCÓW W KRĘGU"
W STAROMIEJSKIM DOMU KULTURY

Dawno temu ludzie komunikowali się tańcem. Wyrażali nim swoje uczucia, celebrowali ważne wydarzenia w życiu swej grupy społecznej, próbowali zapewnić sobie pomyślność, tańcem wyrażając prośby skierowane do bogów. Tańczyli razem, za podstawową taneczną formę przyjmując krąg. W kręgu każdy współuczestniczący w tańcu jest ważny i niezbędny w tworzeniu całości. Każdy w kole zachowuje swą odmienność i indywidualność, ponieważ ten sam ruch wykonuje samodzielnie. Przy tym jednak podając ręce i wykonując wspólne kroki, dopasowując się do wspólnego rytmu, każdy uczestnik kręgu buduje poczucie więzi i umiejętność współdziałania z grupą, które potem przekłada na codzienne życie.
Potrzeba harmonii płynącej z bycia częścią grupy, odczuwania wsparcia i akceptacji tkwi w ludzkiej psychice głęboko.Wyjątkowa energia, która tworzy się podczas wspólnego tańczenia sprzyja nie tylko chwilowej radości, ale zdrowiu i harmonijnemu życiu.
Tańce w kręgu pochodzą z wielu kultur - bałkańskiej, greckiej, rosyjskiej, cygańskiej, ale także tworzone są do muzyki współczesnej, łączy je współdziałanie. Kroki i ruchy nie przedstawiają zbytniej trudności, sekwencje i figury powtarzają się wielokrotnie. Szybko i bez użycia słów integrują tańczących, angażując w tańczenie nie tylko ciało, ale znaczną część duszy.

W maju 2019 r. tańce w kręgu zakrólują w Staromiejskim Domu Kultury jednocząc tych, którzy wspólne tańczenie uczynili częścią swojego życia. Instruktorzy i amatorzy tego tańca spotkają się po raz drugi na Wędrownym Festiwalu Tańców w Kręgu, postanawiając podtrzymać narodzoną ideę, by raz w roku spotkać się w większej grupie, za każdym razem w innym miejscu i by wytańczyć przede wszystkim radość wspólnego bycia.

Z uwagi na ograniczone możliwości lokalowe nie możemy zaprosić wszystkich do wydarzenia, którego istotą jest jednoczenie i współdziałanie. Dla tych, którzy jednak poczują się zaintrygowani i zechcą sami sprawdzić co urzeka w tańcach w kręgu, proponujemy cykliczne zajęcia w Klubie Tańca Dawnego Alta Novella - w każdy czwartek o godz 18.30. Kontakt: Katarzyna Mazur 501 394 110

IMPREZ ZAMKNIĘTA - wyłącznie za zaproszeniami!

 

 

 

Terminy


Okres: Od 2019-05-10 18:00 do 2019-05-11 15:00

Wspierane przez iCagenda