Architektura bahá'í - Jedność w różnorodności

Edukacja międzykulturowa
Termin: 2019-02-02 16:00

Jak stworzyć przestrzeń, w której wszyscy ludzie - zarówno mieszkańcy wiosek, jak i wielkich metropolii czuliby się dobrze?
Jakie elementy duchowe, artystyczne i kulturalne należałoby włączyć, aby przyciągały serca i dusze do kontemplacji Stwórcy?
Oto wyzwania architektury bahá'í.

Świątynie bahá'í, kontynentalne, krajowe i lokalne, projektowane są z uwzględnieniem elementów architektonicznych typowych dla danej szerokości geograficznej oraz różnych epok historycznych, aby ludzie z całego świata mogli czuć się w nich jak w domu.
Zgodnie z głównym założeniem wiary bahá'í, zakładającym „Jedność rodziny ludzkiej w całej jej różnorodności”, architekci świątyń bahaickich starają się stworzyć w nich atmosferę szacunku dla ludzi każdej wiary, kultury i tradycji, w której wszyscy mogliby medytować, modlić się lub po prostu cieszyć się spokojem i pięknem tego miejsca.

Zapraszamy do zobaczenia kunsztu bahaickich domów modlitwy i poznania zasad wiary światowej wspólnoty bahaitów podczas prelekcji zatytułowanej:

„ARCHITEKTURA BAHÁ'Í - JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI”
Jest to kolejna prelekcja z cyklu "Spotkania z nieznanym", w ramach którego ciekawe postaci opowiadają o rzeczach nieznanych, czasem zaskakujących i nieoczywistych. Po prelekcji zapraszamy do udziału w dyskusji.

KIEDY?
2 lutego 2019, godz. 16:00–18:00
GDZIE?
Staromiejski Dom Kultury w Warszawie
Rynek Starego Miasta 2, piwnica Largactil

Prelegentem będzie Łukasz Kondraciuk, na co dzień mieszkający w Krakowie, po latach duchowych poszukiwań związał się ze wspólnotą Wiary Bahá'í i od ponad 7 lat jest jej czynnym członkiem.

Prezentacja odbędzie w języku polski.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Wydarzenie współorganizowane przez Jasmin – Stowarzyszenie Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej oraz Staromiejski Dom Kultury w Warszawie i Kulturę Otwartości.

 

 

Terminy


Termin: 2019-02-02 16:00

Wspierane przez iCagenda