PAWEŁ ŁĘCZUK - KRZYSZTOF MICH. GROCHÓW // WARSZAWA. ODBICIA - REFLEKSY - ODBLASKI

Galeria Wyjście Awaryjne
Termin: 2019-02-14 - 2019-02-28

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury - Rynek Starego Miasta 2; Warszawa

GALERIA WYJŚCIE AWARYJNE

PAWEŁ ŁĘCZUK - KRZYSZTOF MICH
GROCHÓW // WARSZAWA. ODBICIA - REFLEKSY - ODBLASKI

Wystawa czynna od 14 do 28 lutego 2019 r.

5

Wystawa jest efektem publikacji dwóch książek fotograficzno-poetyckich Pawła Łęczuka i Krzysztofa Micha: 44 Odbicia Warszawy i Odbicia Grochowa.

Grochów // Warszawa. Odbicia - Refleksy - Odblaski, to wiersze Pawła Łęczuka wkomponowane w fotografie Warszawy, które wykonał Krzysztof Mich. Poeta Darek Foks, nazwał ten projekt „artystycznym dokumentem”. Zdaniem autorów prac, to bardzo trafna interpretacja ich zamysłu. W centrum uwagi jest miasto Warszawa z całym swoim kulturowym dziedzictwem. W skali makro jest europejską metropolią, zaś w skali mikro, to Grochów - gdzie mieszkają autorzy projektu - Mich od lat sześćdziesięciu, Łęczuk od pięciu (i nie chce przestać). Najważniejszy jest wielowymiarowy dialog przeszłości z naszym tu i teraz. Migawka aparatu Krzysztofa Micha w charakterystyczny sposób zamyka w kadrach odbicia budynków, miejsc, ludzi i sytuacji. Pozwala przenikać się wzajemnie nie tylko obrazom, ale i historiom, które opowiada poeta Paweł Łęczuk. Wystawa stawia otwarte pytanie o tożsamość miasta. Czy Grochów jest tylko odblaskiem Warszawy? Czy może jednak to refleks tkanki całego miasta odbijający się w wodach Wisły, która dzieli, ale też łączy ze sobą dwa brzegi. Wchłania różnorodność. Uwypukla wielokulturowość.

Paweł Łęczuk - poeta i animator kultury z żyłką reportera. Zorganizował setki imprez literackich w Warszawie, współredagował kilka kulturalnych pism. Dobry obserwator i słuchacz. Najczęściej pisze o ludziach i miejscach, bo w tym widzi największy sens swojego istnienia w literaturze.

Krzysztof Mich - fotografik, dziennikarz, poeta. Wychował się na praskich podwórkach. Pracował w Expressie Wieczornym, Maximie, Super Expressie, Tygodniku Kryminalnym, Gentlemanie, Łączniku Mazowieckim. Jako reporter i komentator współpracował z Inforadiem (obecnie TOK FM) oraz Telewizją Polską (Patrol Kryminalny, Kronika Kryminalna).

Galeria Wyjście Awaryjne - parter SDK, codziennie: 9.00 - 21.00. Kurator Galerii: Tomasz Świtalski.

 

 

 

Terminy


Okres: Od 2019-02-14 do 2019-02-28

Wspierane przez iCagenda