KONCERT KAMERALNY z cyklu "Koncerty u Burbachów" - Wertheim, Paciorkiewicz

Koncerty u Burbachów
Termin: 2019-01-27 18:00

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury - Rynek Starego Miasta 2; Warszawa  |  Miejscowość: Warszawa

27 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 zapraszamy
do Staromiejskiego Domu Kultury
na koncert z cyklu "Koncerty u Burbachów".
Wystąpią: PAWEŁ PAWLIK – fortepian i SZYMON TELECKI – skrzypce.
Wstęp wolny

KONCERT - WERTHEIM, PACIORKIEWICZ

W programie: 

Juliusz Wertheim – 2 Preludia op. 5
Juliusz Wertheim – 4 Preludia op. 2
Tadeusz Paciorkiewicz – Sonata F-dur na skrzypce i fortepian
                   Allegro moderato \ Lento assai \ Presto con fuoco
Juliusz Wertheim – Trzy melodie w polskim stylu ludowym
Juliusz Wertheim – Impromptu F-dur op. 6 nr 1
Juliusz Wertheim – Wariacje na temat własny f-moll op.4

Paweł Pawlik - jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn (2005). W latach 2007- 2009 był uczestnikiem stażu artystycznego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kameralistyki prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. Obecnie doktorant na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie gdzie pod opieką artystyczną prof. Elżbiety Karaś-Krasztel pracuje nad twórczością warszawskiego kompozytora – Juliusza Wertheima. Swoje umiejętności pianistyczne pogłębiał uczestnicząc w wielu kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych pianistów, m. in. prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Emanuela Axa, prof. Elżbiety Tarnawskiej.

Jest laureatem międzynarodowych konkursów kameralnych: 1. nagroda na X Concorso Internazionale di Esecuzione e Composizione „Don Vincenzo Vitti”
w Castellana Grotte we Włoszech (2011), wyróżnienie na II Międzynarodowym Konkursie Muzycznym na Malcie (2012), 4. nagroda na XI International Music Competition „Premio Citta' di Padova” (2013), 1. nagroda na XXVI Concorso Internazionale per Giovani Musicisti, Barletta (2014), 1. nagroda (Primo Premio Assoluto) na X „Musica Insieme” International Competition w Musile di Piave (2015).
Występuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Występował jako solista
orkiestrami: Capella Bydgostiensis, Orkiestra Symfoniczna im. W. Lutosłowskiego
w Płocku, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. O. Kolberga w Kielcach, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Koncentrując swoje zainteresowania na muzyce kameralnej współpracuje z wieloma instrumentalistami i śpiewakami, a na stałe współpracuje ze skrzypkiem Szymonem Teleckim. Od 2008 pracuje jako pianista zajmując stanowisko wykładowcy na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Szymon Telecki – jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny (2008). W 2011 roku ukończył trzyletni staż artystyczny na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie
w klasie skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny. Doktorant Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalności skrzypce. Obecnie swoje zainteresowania artystyczne koncentruje na twórczości skrzypcowej Tadeusza Paciorkiewicza. W 2016 roku Szymon Telecki dokonał nagrania dwóch Koncertów skrzypcowych Tadeusza Paciorkiewicza wraz z Orkiestrą Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka oraz przy udziale prof. Tadeusza Gadziny, który wykonał partię I skrzypiec w Koncercie na dwoje skrzypiec T. Paciorkiewicza.
Uczestniczył w wielu kursach skrzypcowych prowadzonych m. in. przez prof. Wandę Wiłkomirską, prof. Tadeusza Gadzinę, prof. Tomasza Tomaszewskiego. Był stypendystą Fundacji J&S Pro Bono Poloniae w Warszawie oraz wieloletnim stypendystą Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku. W 2011 roku otrzymał I nagrodę w kategorii solistycznej oraz I nagrodę w kategorii zespołów kameralnych (duo skrzypce- fortepian
z pianistą Pawłem Pawlikiem) na X Międzynarodowym Konkursie Wykonawstwa Muzycznego „Don Vincento Vitti” w Castellana Grotte we Włoszech. W 2012 roku otrzymał wyróżnienie na II Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych na Malcie (Telecki&PawlikDuo). W 2013 roku zdobył IV nagrodę na XI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Padwie (Telecki&PawlikDuo). W 2014 r, I nagrodę na 24 Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Barlettcie, a w 2015 r. Grand Prix na X Miedzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej „Musica Insieme” San Dona di Pieve we Włoszech.
Występował z recitalami w wielu europejskich państwach (m.in. Włochy, Niemcy, Węgry, Belgia, Polska). Koncertował jako solista z orkiestrami: Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach, Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Orkiestrą Kameralną Capella Bydgostiensis w Bydgoszczy, Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego, Orkiestrą Symfoniczną Musica Sonora w Budapeszcie, Filharmonią Częstochowska im. Bronisława Hubermana. Współpracował z dyrygentami: Jackiem Rogalą, Dariuszem Mikulskim, Marzeną Diakun, Adamem Klockiem, Jakubem Chrenowiczem, Jerzym Wołosiukiem, Przemysławem Marcyniakiem oraz z Illenyi Peter.
Jego autorski projekt koncertowy "Chopin i Jego Rodacy – podróże z muzyką polską", promujący narodową muzykę polską, pod patronatem Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego włączony został do obchodów Roku Chopinowskiego 2010. Szymon Telecki był inicjatorem oraz koordynatorem Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu, którego pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku. Celem konkursu była promocja polskiej muzyki XX wieku wśród młodych wykonawców oraz ukazywanie twórczości Tadeusza Paciorkiewicza na koncertach symfonicznych i kameralnych w Sierpcu – miejscu urodzenia kompozytora. Od 2007 roku współpracuje z pianistą Pawłem Pawlikiem tworząc duo skrzypce – fortepian

 

 

Terminy


Termin: 2019-01-27 18:00

Wspierane przez iCagenda