Finał 8. Konkursu Reportażu Amatorskiego

Konkurs
Termin: 2018-11-30 17:00

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury - Piwnica Largactil  |  Miejscowość: Warszawa

Znamy już listę materiałów zakwalifikowanych do finału 8. Konkursu Reportażu Amatorskiego. 

Finał – pokaz reportaży finałowych i wręczenie nagród - odbędzie się w piątek 30 listopada 2018 roku od godz.17.00 w Staromiejskim Domu Kultury.

Serdecznie gratulujemy finalistom i zapraszamy na pokaz!

 LISTA REPORTAŻY ZAKWALIFIKOWANYCH DO FINAŁU

1. „Między brzegami” - reż. Jarosław Piskozub i Mikołaj Bielawski, czas trwania: 15 min
Mężczyzna u schyłku życia szykuje się do wyprawy. Film opisuje nieśpieszną egzystencję i oniryczną podróż w którą wyruszamy wraz z bohaterem.

2. „Milena „byMops” Mościńska” - reż. Mateusz Baran, czas trwania: 3 min
Krótkie przedstawienie osoby oraz pasji Mileny Mościńskiej – osoby uzależnionej od szydełkowania.

3. „Teatr Naumiony” - reż. Zuzanna Jakubowska, Szymon Gawor, czas trwania: 5.56 min
Reportaż opowiada o działalności amatorskiego Teatru Naumionego z Ornontowic i jego znaczeniu dla celebrowania śląskiej kultury i języka.

4. „Być eko. Zielone lekcje” - reż. Monika Grzybowska, czas trwania: 20.28 min
W świecie, w którym wycinana jest Puszcza Białowieska, 95-letnia Irena Fijałkowska walczy o otwocką zieleń. W roli głównej: Irena Fijałkowska Urodzona 12 listopada 1922 r.
Absolwentka wydziału rolnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Wieloletnia nauczycielka i dyrektorka rolniczych szkół zawodowych. Od 1994 roku aktywny członek koła Polskiego Klubu Ekologicznego „Otwockie Sosny”. Członek kolejnych zarządów koła i kronikarz pracy koła, obecnie honorowy członek zarządu. Działaczka wielu organizacji społecznych, żołnierz AK, laureatka plebiscytu na najbardziej zasłużonego otwocczanina 90-lecia. Niestrudzona w prowadzeniu edukacji ekologicznej i w interwencjach w obronie środowiska przyrodniczego.

5. „Vaquero” - reż. Tobiasz Starczewski, Paweł Starczewski, czas trwania: 10 min
Reportaż o konkurencji jeździeckiej w stylu westernowym- reining'u. O tym efektownym sporcie opowiedzą Marcin Musiał i Jakub Musiał, ojciec i syn, którzy na terenie Jury stworzyli swój mały "Dziki Zachód".

6. „Mateusz Buława” - reż. Nieoczekiwane, czas trwania: 9 min
Na początku widoczne są tylko biało-czarne plamy. Jest duszno i niepewnie, kontrastowe światło wyróżnia cienie układające się w coś. Cienie układają się w kogoś- tworzy się kształt.

7. „Rodzina” - reż. Karol Kempinski, czas trwania: 20 min
27 – październik – tej nocy rozstrzyga się walka o najlepszą drużynę futbolu Amerykańskiego. Kto zdobędzie złoto a kto srebro? Film pokazuje przygotowywania do finału z perspektywy członka zespołu Bydgoszcz Archers - Ile serca i pasji wkładają w to zawodnicy i trenerzy. Jak wyglądają treningi, jakie są emocje przed i podczas meczu.

8. „Dom” - reż. Justyna Bącal-Ławińska, czas trwania: 10 min
Na miłość nigdy nie jest za późno. Można ją znaleźć w najmniej spodziewanym miejscu.
Niebanalna historia kobiety, która zupełnie nieoczekiwanie w drugiej połowie swojego życia odnalazła spokój, szczęście i miłość w Domu Pomocy Społecznej w Pigży. W miejscu, które w naszej świadomości funkcjonuje jako skupisko ludzi nieszczęśliwych, samotnych i biednych, którzy zostali tam umieszczeni przez swoich bliskich wbrew woli.

9. „Ile starczy sił” - reż. Kilińska Hanna, czas trwania: 10 min
Bohaterem filmu jest Henryk, który od 3 lat mieszka w schronisku dla bezdomnych. Marzy o wygranej na loterii by móc odnaleźć swoją córkę i przyjechać do niej.

 

Adres:
Rynek Starego Miasta 2, 00-401 Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2018-11-30 17:00

Wspierane przez iCagenda