„DOBRY WE MNIE DIABEŁ” - RECITAL MONIKI SZOMKO

Scena Piętro Wyżej
Termin: 2018-12-01 19:00

Miejsce: Piwnica na Wójtowskiej - Filia SDK  |  Miejscowość: Warszawa

SCENA PIĘTRO WYŻEJ

1 grudnia 2018 r. o godz. 19.00 - Piwnica na Wójtowskiej

„DOBRY WE MNIE DIABEŁ”
RECITAL MONIKI SZOMKO

Premiera recitalu „Dobry we mnie diabeł“ odbyła się w Teatrze Bez Sceny w Katowicach, a premiera prasowa w maju 2016 roku w Teatrze Korez w Katowicach. W programie usłyszymy miedzy innymi teksty Agnieszki Osieckiej, Edwarda Stachury, Jana Wołka, Michała Wojciecha Zabłockiego i Jacuessa Brela.

Wystąpią: Monika Szomko, przy fortepianie - Wojciech Sanocki
reżyseria - Jerzy Głybin

Fragm. recenzji: - „Dobry we mnie diabeł” to poetycka opowieść o miłości - pogodna i opowiedziana „zadęcia”. Monika Szomko wybrała piosenki znane i „osłuchane” z repertuaru m.in. Katarzyny Groniec, Grzegorza Turnaua i Anity Lipnickiej. Wśród nich tak nieśmiertelne standardy poezji śpiewanej jak „Oczy tej małej” Agnieszki Osieckiej czy „Życie to nie teatr” Edwarda Stachury. Swój recital śpiewa delikatnie, kameralnie, często „wpasowując się” w znany już klimat piosenek. W kilku pokazuje jednak swój własny „pazur” - jak w otwierającej recital „Komediantce” czy piosence „Jeszcze się wszystko da odkręcić”, którą zaśpiewała w sposób liryczny i żartobliwy zarazem. - Marcin Hałaś (Życie Bytomskie).

Monika Szomko - aktorka, związana głównie z teatrami Śląska - m.in. z Teatrem Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach, Teatrem Bez Sceny Andrzeja Dopierały, Teatrem Rawa, Teatrem Czwarta Scena, ale również z Teatrem im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Sześciokrotnie gościła na Krakowskim Salonie Poezji i Muzyki Anny Dymnej w Operze Śląskiej.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy.
Zasady rezerwacji biletów na: www.scenapw.sdk.pl

 

fot. Mariusz Partyka

 

 

 

Adres:
Zakroczymska 11, 00-401 Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2018-12-01 19:00

Wspierane przez iCagenda