Festiwal Human Doc w SDK

Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych
Termin: 2018-12-01 - 2018-12-02

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury - Piwnica Largactil  |  Miejscowość: Warszawa

DYSKUSYJNY KLUB FILMÓW NIEOBECNYCH

Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych i Festiwal Human Doc - globalny rozwój w filmie, zapraszają na pokazy filmowe do Piwnicy Largactil SDK. Wstęp wolny.

1 grudnia 2018 r.:

- godz. 18.30 - ETHIOPIQUES – REVOLT OF THE SOUL, reż. Maciej Bochniak, 2017;

Film opowiada o pięknych, swingujących latach siedemdziesiątych w Etiopii. Zamiast marzyć główni bohaterowie stają jednak przed wyborem: przetrwać pod morderczym reżimem lub pogodzić się z wygnaniem. Ludzi rozrzuconych po trzech różnych kontynentach połączy miłość do muzyki. To dzięki niej będą mogli kontynuować walkę o zachowanie unikalnego skarbu.

- godz. 20.00 - NIEBIESKIE SERCE/BLUE HEART, reż. Britton Caillouette, 2018;

Co poświęcisz, żeby chronić przed zniszczeniem ostatnie dzikie rzeki w twoim kraju? Film pokazuje poświęcenie różnych grup społecznych, których życie uzależnione jest od dostępu do czystej wody. Obnaża również długotrwałe - i negatywne - skutki bezrefleksyjnego boomu energetycznego na Bałkanach. Na Bałkanach planuje się lub buduje ponad 3000 tam, często bez zgody lokalnej społeczności, które mają coś do powiedzenia. 91% z tych planowanych projektów wygeneruje niewielką energię (mniej niż 10 megawatów), chociaż są one bardzo drogie w budowie i utrzymaniu.

- godz. 21.00 - OLANCHO, reż. Chris Valdes & Ted Griswold, 2017;

Manuel, farmer z Olancho w Hondurasie, poszukuje sławy, tworząc muzykę dla karteli narkotykowych. Kiedy słowa jego piosenki irytują wpływowego narkotykowego bossa, Manuel zostaje zmuszony do opuszczenia rodzinnego domu. Teraz z kabiny radiowej w USA opowiada swoją historię: kiedyś grał dla karteli narkotykowych - dziś żyje jako nielegalny imigrant.


2 grudnia 2018 r.:

- godz. 19.00 - UPADEK ALEPPO / ALEPPO’S FALL, reż. Nizam Najar, 2017

Kiedy arabska wiosna dotarła do Syrii, rebelianci skandowali hasła o wolności i godności. Dla syryjsko-norweskiego reżysera Nizama Najara wydarzenia te były oczywistą koleją rzeczy. Tymczasem pokojowe demonstracje spotkały się z brutalna odpowiedzią, po której nastąpiła wojna domowa. Nizam powraca do Aleppo - gdzie się urodził, by dowiedzieć się, dlaczego rebelianci wciąż nie wygrali wojny.

- godz. 20.30 - LUDZKI PIERWIASTEK / THE HUMAN ELEMENT, reż. Matthew Testa, 2018

My - ludzie jesteśmy siłą natury i wszystko, co czynimy, ma swoje konsekwencje, które ostatecznie sami ponosimy. W tym bogatym w piękne obrazy dramacie, gdzie sztuka miesza się z nauką, podążamy ścieżką słynnego fotografa środowiskowego Jamesa Baloga. Towarzyszymy mu, gdy przygląda się pożarom, huraganom, podnoszeniu się poziomu wód, a także gdy obserwuje górników zmagających się z rzeczywistością i zmieniającym się składem powietrza.
THE HUMAN ELEMENT ze współczuciem przedstawia Amerykanów, którzy są na linii frontu w walce ze zmianami klimatycznymi oraz inspiruje do ponownej analizy naszej relacji z naturą.

 

Szczegółowe informacje na www.sdk.pl

 

Adres:
Rynek Starego Miasta 2, 00-401 Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Okres: Od 2018-12-01 do 2018-12-02

Wspierane przez iCagenda