„TANGO DLA BIAŁO-CZERWONEJ”

Formacja Tango Para Todos
Termin: 2018-12-02 18:00

Miejsce: Bemowskie Centrum Kultury  |  Miejscowość: Warszawa

FORMACJA TANGO PARA TODOS

Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Bemowo i Fundacja Partytura serdecznie zapraszają na koncert pt. „TANGO DLA BIAŁO-CZERWONEJ” w wykonaniu Formacji Tango Para Todos, zorganizowany dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Koncert odbędzie się 2 grudnia 2018 r. o godz. 18.00
w Bemowskim Centrum Kultury, ul. Górczewska 201. Wstęp wolny.

Datę 11 listopada 1918 r. należy widzieć nie tylko jako historyczne wydarzenie związane z walką o polską państwowość, ale również jako początek nowego życia kulturalnego w odrodzonym państwie. Okres dwudziestolecia międzywojennego to czas wielkich zmian, ale również czas wytchnienia po wieloletniej niewoli. Polacy szukali tego wytchnienia w muzyce, w tańcu, aby odreagować traumatyczne przeżycia wojenne. Repertuar koncertu to najpiękniejsze utwory muzyki tanecznej okresu międzywojnia - tanga polskie i argentyńskie, które były najbardziej popularnymi utworami, do których tańczono na polskich parkietach w tym okresie.
Koncert będzie wzbogacony opowieścią o czasach, gdy odradzała się niepodległość, o wydarzeniach tego okresu, o muzyce, do jakiej wtedy tańczono i jakiej słuchano, o jej twórcach i wykonawcach.

Projekt jest finansowany przez m.st. Warszawa Dzielnicę Bemowo.

 

Adres:
Górczewska 201, 01-459 Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2018-12-02 18:00

Wspierane przez iCagenda