Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński w cyklu Rytmy Afryki

Kultura Otwartości
Termin: 2018-11-18 19:00

Zapraszamy do Sali Kameralnej Staromiejskiego Domu Kultury na koncert z cyklu "Rytmy Afryki". W niedzielę 18 listopada o godz. 19.00 usłyszymy duet

BUBA BADJIE KUYATEH & MICHAŁ GÓRCZYŃSKI

Duet Kuyateh & Górczyński skupia się na procesie improwizacji, która uwalnia wyobraźnię i pozwala komunikować się muzykom ponad różnymi doświadczeniami kulturowymi. Utwory rodzą się ze wspólnego odczuwania i łączenia muzyki klasycznej z muzyką afrykańską. Tematy, melodie to efekty emocji, reakcji na nowe obrazy.

Buba Badjie Kuyateh (kora, śpiew). Urodzony w 1982 roku w Gambii w mieście Brikama, zwanym “Krainą kory”. Pochodzi z rodziny griotów. W wieku 6 lat zaczął uczyć się gry na balafonie, a następnie - jako siedmiolatek - na korze. W tej właśnie dziedzinie ukazał się jego talent, dzięki któremu wybrano go na spadkobiercę wielowiekowej tradycji, której przedstawicielem był jego ojciec. 

Michał Górczyński (klarnety). Urodzony w 1977 roku polski klarnecista, kompozytor, pedagog muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Zajmuje się komponowaniem muzyki na różne składy instrumentalne, improwizacją i interpretacją muzyki współczesnej. Jest twórcą instalacji dźwiękowych, tekstów teoretycznych, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych. Pracuje nad poszerzaniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego inspirując się beat-boxem. 

WSTĘP WOLNY.

 

 

Terminy


Termin: 2018-11-18 19:00

Wspierane przez iCagenda