MONOLOG OPORTUNISTY - w Teatrze Polskim

Klub "Monolog Interaktywny"
Termin: 2018-11-09 20:00

Miejsce: Cafe Teatr w Teatrze Polskim w Warszawie  |  Miejscowość: Warszawa

MONOLOG OPORTUNISTY

8 i 9 listopada 2018 r. o godz. 20.00, na scenie Cafe Teatr w Teatrze Polskim w Warszawie (wejście od ul. Karasia 2), pokazany zostanie "Monolog oportunisty" wg "Pamiętnika antybohatera" Kornela Filipowicza, monodram przygotowany przez Grzegorza Nawrockiego w ramach pracy w klubie Monolog Interaktywny w Piwnicy na Wójtowskiej.

Bilety w cenie 30 zł są już do nabycia w kasie głównej Teatru Polskiego (Krakowskie Przedmieście 6).

Przedstawienie grane było w Warszawie kilkanaście razy, zarówno na scenie Piwnicy na Wójtowskiej jak i w innych miejscach Warszawy: kilkakrotnie w Drugiej Stronie Wisły przy Placu Hallera, w Klubie Lekarza na Ochocie, w Klubokawiarni Międzypokoleniowej przy Anielewicza, a także na Bielanach. Grzegorz Nawrocki pokazywał monodram także w Kanadzie i Wielkiej Brytanii, a ostatnio w Pabianicach.

Obsada: Grzegorz Nawrocki
Opieka reżyserska: Maria Kowalik
Wybór tekstów: Grzegorz Nawrocki, Czesław Meissner

Wydany w 1961 roku „Pamiętnik antybohatera" Kornela Filipowicza stał się materiałem wyjściowym dla Grzegorza Nawrockiego do rozmowy z nami o dylematach, jak się okazuje, cięgle aktualnych. Grzegorz Nawrocki nie jest aktorem - jest przede wszystkim dziennikarzem. Na scenę wszedł "gościnnie", być może sprowokowany publicystycznym pazurem, by opowiedzieć pewnę intrygujęcę i zmuszajęcę do myślenia historię. Spektakl nie jest typowym monodramem. Nawrocki-dziennikarz zdaje się dominować nad Nawrockim-aktorem; świetnie zaznajomiony z oryginalnym tekstem czasem nieco go zmienia, czasem dodaje coś od siebie, a przede wszystkim wplata w swoje wystąpienie fragmenty prozy czy poezji innych autorów.
Ubrany w kostium z połowy ubiegłego wieku porusza się współcześnie. Jest to bowiem właśnie próba rozmowy z widzami, próba opowiedzenia nie tego świata, który przeminął, ale tego, który nas otacza dziś, tu i teraz. Słowa, które padają ze sceny wsadzają kij w "patriotyczne" mrowisko i są jeszcze jednym dowodem na to, że niektóre nasze polskie przywary są po prostu ponadczasowe.

Szczegóły: https://teatrpolski.waw.pl/pl/cykle_i_wydarzenia/cykle/?id_act=762

 

 

Adres:
Kazimierza Karasia 2, 00-401 Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2018-11-09 20:00 - 2018-11-08 20:00

Wspierane przez iCagenda