MODOU TOURÉ ARON BLUM PROJECT - KONCERT Z CYKLU RYTMY AFRYKI

Kultura Otwartości
Termin: 2018-09-16 19:00

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury  |  Miejscowość: Warszawa

MODOU TOURÉ ARON BLUM PROJECT 
KONCERT Z CYKLU RYTMY AFRYKI

Zapraszamy do Sali Kameralnej Staromiejskiego Domu Kultury na koncert z cyklu "Rytmy Afryki". W niedzielę 16 września o godz. 19.00 wystąpią:

MODOU TOURÉ ARON BLUM PROJECT.

Wstęp wolny.

Modou Touré, to solista, bębniarz i gitarzysta senegalskiego pochodzenia. Syn Ousame Touré, założyciela legendarnej grupy Touré Kunda, pierwszej grupy afrykańskiej, która w latach 80. osiągnęła światowy rozgłos. Modou swoją karierę rozpoczął w Dakarze, od 2011 roku tworzy i gra w Wielkiej Brytanii. W 2012 roku spotkał się z angielskim bluesmanem Ramonem Goosem - tak narodził się wspólny projekt, a wraz z nim mnóstwo koncertów w klubach i na festiwalach. Ukoronowaniem współpracy jest album „The West African Project”, który odniósł duży sukces w Europie i za Oceanem.

Aron Blum, gitarzysta basowy, jazzman rozkochany w improwizacjach, które pozwalają mu przekraczać dyktat muzycznych gatunków. Aron Blum przez kilka lat prowadził na olsztyńskim Starym Mieście pub „Alchemia”, w którym organizował jazzowe koncerty. Jako muzyk zaangażowany był w wiele projektów. Pisał muzykę do spektakli Teatru im. Stefana Jaracza, m.in. „Czas nagli” czy „Dzieci Hioba. Pieśni Ghetta”. Współpracował ze znanymi muzykami – od Krzysztofa „Doc” Raczkowskiego, perkusisty legendarnego Vadera, po Krzysztofa Ścierańskiego.

 

Adres:
Rynek Starego Miasta 2, 00-001 Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2018-09-16 19:00

Wspierane przez iCagenda